Son Dakika

• No Posts Found

AVŞAR MAHALLESİNDE ŞEBEKE KROKİSİ HAZIRLANDI

Söke’ye bağlı Avşar Mahallesi’nde 40 yıllık içme suyu şebekesinin değiştirilmesi amacıyla ilk adım atıldı. Geçen hafta içinde Avşar Mahallesine gelen ASKİ teknik elamanları yapılacak olan şebeke yenileme çalışmaları öncesinde incelemelerde bulunarak bir kroki çıkardıkları belirtildi.

Söke’ye bağlı Avşar Mahalle Muhtarı Erdoğan Bakan mahallenin iki temel sorununun su ve yol olduğunu belirterek “Biz önceliği su şebekesinin yenilenmesine verdik. 2,5 yıldır Avşar Mahalle Muhtarlığı görevini yürütüyorum. Bu 2,5 yıl içinde önceliğimiz Avşar içme suyu şebekesi’nin yenilenmesi konusunda çalışma yapmak oldu. Avşar İçme Suyu Şebekesi’nin bir an önce yenilenmesi için Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ yetkilileri ile sürekli irtibat halinde olduk ve şebekenin yenilenmesi konusunda taleplerimizi ilettik. Çünkü Avşar İçme Suyu şebekesi 40 yıllık bir şebeke. Şebeke eski olduğu için sık sık patlaklar meydana geliyordu. Bunun yanında şebekede asbestli borular kullanıldığı için sağlıklı değildi. Avşar’da yeterli su olmasına rağmen su sıkıntısı çekiyoruz.

Geçen hafta içinde ASKİ teknik elamanları Avşar Mahallesine gelerek su şebekesinde incelemelerde bulundular. Yapılacak çalışma ile ilgili bir kroki çıkardılar ve gittiler. Yani önümüzdeki günlerde Avşar Mahallesinde içme suyu şebekesi yenileme çalışmasının başlamasını bekliyoruz. Avşar Mahallesi su şebekesinin yenilenmesi ile birlikte mahallemiz hem kesintisiz su kullanacak, hem de sağlıklı suya kavuşacak. Avşar’da içme suyu şebekesinin yenilenmesini sabırsızlıkla bekliyorduk. İçme suyu şebekesi krokisinin çıkarılmasıyla işin önümüzdeki günlerde başlayacağı umudumuz arttı. Şebekenin eski olması nedeniyle çeşmelerden akan su temiz değildi. Depoda ne kadar klorkullanılmasına rağmen boruların eski olması nedeniyle içme suyumuz sağlıklı ve temiz değildi. İçme suyu şebekesinin yenilenmesi  mahallemiz için büyük bir hizmet olacak.”dedi.

 

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.