YAZ BİTTİ, MİLAS YOLUNDAKİ ÇALIŞMALAR BİTMEDİ

Türkiye’nin en önemli turizm yollarından biri olan Söke Milas Karayolunda yaz boyu devam eden asfaltlama ve bakım çalışmaları bir türlü bitmedi. Nisan ayı içinde başlayan çalışmalar sonucunda yer yer trafik akışı tek şeritten verilirken, ölümlü trafik kazaları da yaşandı.

Yolda Çalışmaların bir türlü tamamlanmaması sürücüleri zor anlar yaşatıyor. Söke Milas Karayolunun bir bölümünde trafik akışının tek şeritten verildiğini söyleyen Söke Ziraat Odası Yönetim Kurulu üyesi Muzaffer Kovancı “Söke Milas Karayolunda asfaltlama çalışmaları bir türlü bitirilemedi. Sürekli iş makinelerini yol üzerinde çalışma yaparken görüyoruz. Bu çalışmalar yaklaşık 4 aydır devam ediyor. Şu anda yaklaşık 1 km.lik bölümde yol tek şeritten veriliyor. Yolun Milas İstikametine giden yaklaşık bir km.lik bölümü trafiğe kapalı.

Eylül ayının ortalarına doğru Söke Ovasında pamuk hasadı başlayacak. Hasat edilen pamuk traktörlerle taşınacak. Traktörün Söke Milas Karayoluna çıkmasıyla yolda trafik daha da yoğunlaşacak. Bunun için Söke Milas Karayolundaki çalışmaların bir an önce bitirilmesini istiyoruz.”dedi.

Öte yandan Söke Milas Karayolu Yenidoğan Mahalle Kavşağının bir türlü düzenlenememesi nedeniyle sık sık trafik kazalarının meydana geldiğini söyleyen Çevre sakinleri “Yolu tanımayan sürücüler kavşakta sürekli kaza yapıyor. Günde 3-4 trafik kazasının yaşandığını şahit oluyoruz. Yeni dökülen asfalt zemin yolu yükselttiği için yol kenarlarından yürümek sıkıntılı oluyor. İnsanlar yol kenarından yürürken düşme tehlikesi geçiriyor. Bir an önce Söke Milas Çevre yolu ve karayolunda çalışmaların tamamlanmasını istiyoruz. Her sene Söke Milas Karayolunda asfalt çalışması yapılıyor. Bir türlü bu çalışmalar bitmiyor. Geçen yılda bu tür çalışma vardı, bir önceki yılda. Önümüzdeki yılda bu çalışma olacak gibi gözüküyor. Bu sene turizm eski hareketliliğinde olmadığı için çok büyük sıkıntı yaşanmadı. Yinede çok sayıda kaza meydana geldi. Yaz mevsimi neredeyse bitiyor ancak Söke Milas Yolundaki çalışma bir türlü bitmedi.Yolun bir an önce bitirilmesini istiyoruz.”dediler

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.