Son Dakika

• No Posts Found

KURBAN BAYRAMINDAN SONRA RAHATLAMA OLUR

Söke’ye bağlı Demirçay Mahalle Muhtarı Hüseyin Aydın Kulaksız, kurban bayramından sonra mahallede su sıkıntısının daha az hissedileceğini belirterek, önlerinde yaklaşık 10 günlük bir sıkıntılı sürecin kaldığını söyledi.

Demirçay Mahalle Muhtarı Hüseyin Aydın Kulaksız konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Kırsal mahallelerde hayvancılık önlemli bir gelir kaynağı. Mahalle sakinleri kurban bayramı öncesinde büyük ve küçükbaş hayvanlarını besiye alıyor ve kurban’da satıyorlar. Demirçayı’nda şu anda 100’e yakın kurbanlık dana var. Bu danalar önemli miktarda su tüketiyor. Bizim gibi su sıkıntısı yaşayan köylerde bu durum su sıkıntısının daha da artmasını neden oluyor. Demirçay’da su sıkıntısı biraz olsun azaldı. Mevcut kuyular ASKİ tarafından temizlendi. Kuyuların su verimi biraz olsun arttı. Bundan 15 gün öncesine göre biraz daha rahatız. Şu anda Kisir Çayı yatağına çakılan sondajdan bölgeye su verme çalışması devam ediyor. Mevcut şebekenin kontrolü için su veriliyor.

Bütün bu çalışmalar devam ederken, Kurban Bayramından sonra Demirçay’ında su tüketimi azalacak. Çünkü eldeki kurbanlıkların satılmasıyla birlikte tüketim azalacak. Kurbanlık olarak beslenen büyükbaş hayvanların su tüketimi günlük ortalama 3 tondan aşağı değil. Bayram sonrasında bu 3 ton suyu mahalle sakinleri kendi sakinleri için kullanacak. Yani hergün 3 ton su bakımından artıya geçeceğiz. Bayram sonrasında su sıkıntımız biraz daha azalacak.

Geçtiğimiz hafta içinde Aydın’da Büyükşehir yetkilileri ile bir toplantı yaptık. Bu toplantıda mevcut su şebekesinin yenilenmesi konusunda taleplerimizi ilettik  İnşallah mevcut su şebekemizde yenilenir. Şebekenin yenilenmesi şebekeden kaynaklanan kayıp kaçakların aza indirilmesini sağlayacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.