Son Dakika

• No Posts Found

YAPILANDIRMA İÇİN GELDİ, HESAPLARINA HACİZ KONDUĞUNU ÖĞRENDİ

Söke’ye bağlı Çavdar Mahallesi önceki dönem muhtarlarından İhsan Garagöz, bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırması uygulamasından yararlanmak için Perşembe günü Söke’ye geldi. MTV borcunu yapılandırmak isteyen İhsan Garagöz’ün ecrimisil borcu nedeniyle tüm hesaplarına haciz konduğunu öğrendi. İhsan Garagöz devlete ait arazi kullanmadığın belirterek, ortada ecrimisil dosyası da olmadığını söyledi.

İhsan Garagöz konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi devlet bazı alacakların yeniden yapılandırması kapsamında ödeme kolaylığı getirdi. Bende bu kolaylıktan yararlanmak istedim. MTV borcum vardı. MTV borcunu yapılandırırken, ecrimisil nedeniyle tüm hesaplarıma haciz geldiğini öğrendim. Bunun üzerine Söke Mal Müdürlüğüne çıktım. Böyle bir arazi kullanmadığımız söyledim. Bana eski tarihli olduğunu söylediler. Ben de o zaman dosyayı çıkarın, hangi araziyi kullanmışım dedim. Dosyayı aradılar, bulamadılar. Ama bu borcu ödemek zorundasın yanıtı aldım. Gittim Söke vergi Dairesine ortada benim araziyi kullandığıma dair dosya olmamasına rağmen borcumu yapılandırdım. Çünkü benim için önemli olan MTV borçları idi. İki eski aracımın MTV borçlarını ödeyip hurdaya ayırmaktı.

2005 yılında Çavdar’da kadastro çalışması yapıldı. Herkesin elinde tapusu var. Hazine yerlerine işgal eden vatandaşlar ecrimisil ödüyor. Çavdar’da hazine arazisi yok. Orman arazisi var. Zaten ormanın arazisini kullanıyoruz. Çam ağaçları ormana ait. İlçe Emniyet Müdürlüğüne geldim. Ecrimisil nedeniyle 1,25 TL. daha borcum kaldığı gerekçesiyle trafikte işlem yaptıramadım.

Şaka gibi bir olay. Hazine arazisi kullanmadığım halde ecrimisil borcu nedeniyle hesaplarıma haciz geliyor. Ortada ne dosya var ne de arazi. Kullanmadığım ve ortada olmayan bir araziden kaynaklı 1,25 T.L borç için tekrar Söke’ye gelmek zorundayım. Mal Müdürlüğü’ne mahkemeye vereceğim. Bana dosyayı göstermek zorundalar.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.