Son Dakika

• No Posts Found

PAMUK HASAT HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Yaklaşık 360 bin dekar pamuğun ekildiği Söke Ovasında hasat hazırlıkları hızlandı. Hasadın yüzde 95’inin makine ile yapıldığı Söke Ovasında üretici tarlada çalışmasını sürdürüyor. Makineli hasadın sorunsuz yapılabilmesi için yaprak döktürücü ve koza açtırıcı ilaçların atılmasına hız verildi.

Söke Ziraat Odası yönetim kurulu üyesi Muzaffer Kovancı, Ekim ayı başında Söke Ovasındaki pamuk toplama makinelerinin yüzde 80’nin çalışmaya başlayacağını belirterek “Hasat öncesi hazırlık dönemindeyiz. Bir taraftan pamuk toplama makinelerinin bakımları sürerken, bir taraftan da yaprak döktürücü ve koza açtırıcı kimyasallar atılıyor. Yaprak döktürücü ve koza açtırıcı ilaçların atılmasından sonraki 15 gün sonunda makineler tarlaya gerip pamuk toplamaya başlıyor. Ekim ayı başında Söke Ovasındaki pamuk toplama makinelerinin yüzde 80’i pamuk toplaya başlar. Söke Ovasında yaklaşık 250’ye yakın makine var. Bunların 200’ü faal duruma geçer.

Şu ana kadar Söke ovasındaki pamukların görünümüne baktığımızda geçen yıldan çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. İnşallah yanılmayız. Bunun yanında bizi pamuk fiyatları da yakından ilgilendiriyor. Bayram öncesi fiyatlar düşüyordu. Bayram sonrası fiyatlar nasıl bir seyir izleyecek merakla bekliyoruz. Temennimiz fiyatların 5 TL.nin altına düşmemesi. İyi bir fiyat, yüksek bir rekolte bekliyoruz. İnşallah hayal kırıklığı yaşamayız.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.