Son Dakika

• No Posts Found

KOYUNCUOĞLU ESNAFI SÜRECİ BEKLİYOR

Söke Belediyesi tarafından işyerlerine tahliye etmeleri konusunda sık sık tebligat gönderilen Koyuncuoğlu Pasajı esnafları için uzatılan son tarih 1 Ekim 2016 olmuştu. Söke Belediyesi tarafından verilen son tahliye kararı cumartesi günü itibariyle sona erdi.

Söke Koyuncuoğlu esnafının yüzde 60’lık bölümü şu ana kadar dükkanlarını boşaltırken geri kalan esnaf akibetlerini bekliyor. Cumartesi günü konuştuğumuz Koyuncuoğlu esnafları “Söke Belediye Başkanı göreve geldikten bu güne kadar 3 defa işyerlerimize boşaltmamız için tebligat gönderdi. En son Koyuncuoğlu Pasajında işyeri olan Söke Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş imzasıyla işyerlerine 1 Ekim 2016 tarihine kadar boşaltmamız için tebligat gönderildi. Ağustos ayı içinde gönderilen bu tebligatın ardından esnaflar boşaltma işlemlerini hızlandırdılar. Şu ana kadar esnafların yüzde 60’ı dükkanlarını boşalttılar. Söke Belediyesinin verdiği süre 1 Ekim cumartesi itibariyle sona erdi. Bundan sonraki süreçte nasıl bir uygulama olacak doğrusu merak ediyoruz.

Boşaltan arkadaşlarımızda Söke’de işyeri sıkıntısı yaşanacağını düşünerek bir an önce Söke’nin içinden yeni işyerleri buldular. 2014 yılı sonlarına doğru Söke Belediye Başkanı Koyuncuoğlu Pasajı esnafı ile Söke Belediye Meclis Salonunda yaptığı toplantıda alternatif dükkanlar yapmadan pasajı boşaltmayacağını söylemişti. Ancak bu sözünü tutmadı. Önce 2015 yılı temmuz ayına kadar süre verildi. Ardından bu süre 2015 yılı Aralık ayı sonuna uzatıldı. 2016 yılı kiralarını zam yaptı ve 2016 Ağustos ayında da son tahliye tarihi 1 Ekim olarak belirlendi. Aynı zamanda Söke Ticaret Odası Başkanı olan CHP’li Söke Belediye Meclis üyesi de tahliye için son güne bekledi. Pazartesi günü Koyuncuoğlu pasajındaki işyerini boşaltacak mı doğrusu merak ediyoruz. Bize 1 Ekim’de iş makineleri Koyuncuoğlu pasajını yıkmaya başlayacak denilmişti.

Bu kadar insan aşından ekmeğinde oldu. Yeni işyerlerini taşınan esnafların kaçırdığı para 10 bin TL.den aşağı değildir. Esnafın durumu zor diyoruz ama işyerlerini boşalttırıyoruz. Biz Söke Belediye başkanının bir inat uğruna Koyuncuoğlu pasajını yıkacağını ancak yerine hiçbir şey yapmayacağını düşünüyoruz. Çünkü bütçesi buna yetmez. Yetse bile dere yatakları DSİ’inin sorumluluğunda. Yine hem dere caddesi hem de İsmet İnönü caddesi Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda. Bu durumda Söke Belediyesi’nin doğrusu nasıl bir işlem yapacağını merak ediyoruz. Ancak görünen köy kılavuz istemez. Hiçbir şey yapmayacak. Dükkanlar boşaltıldığı ile kalacak. Olan Koyuncuoğlu esnafına olacak.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.