Son Dakika

• No Posts Found

AV SEZONU YARIN SONA ERİYOR

Söke Avcılık Atıcılık İhtisas ve Spor Kulübü Başkanı Çetin Özat, Avlanma sezonunun yarın sona ereceğini belirterek, av sezonunun son gününde avcılara dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Çetin Özat, 15 Şubat tarihi itibariyle yaban domuzu avlanma süresinin sona erdiğini belirterek “22 Şubat itibariyle de avlanma sezonunu tümüyle kapatıyoruz. Avcılarımız pazartesi günü itibariyle tüfeklerinin bakımını yapıp 2015-2016 avlanma sezonuna beklemeye başlayacaklar. Yaban domuzu avlanma sezonunun son günü meydana gelen üzücü olay nedeniyle tüm neşemiz kaçtı. En büyük tesellimiz can kaybı olmaması. Yarında avlanmaya gidecek avcı arkadaşlarımızın çok dikkatli olmalarını istiyoruz.”dedi.

Önümüzdeki günlerde yine sosyal etkinlikler yapacaklarını söyleyen Çetin Özat “Avlanma bir spor dalıdır. Ava giden arkadaşlarımız uzun yürüyüşler yapıyor. Sezonun sona erdiği bu dönemde belgeleri olmayan avcılarımız belgelerini alsınlar. Bunun yanında Orman ve Su İşleri Bakanlığı avlanma alanlarını ve avlanmaya kapalı alanları levhalarla bildirmesinde büyük fayda var. Çünkü yasak alanlarda avlanırken yakalanan arkadaşlarımızın çoğu bu alanlarda bilmedikleri için avlanıyor.” dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.