Son Dakika

• No Posts Found

EĞİTİMCİLERE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konusunda yapılan toplantılara katılan personel için Efeler Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Söke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Nazilli Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde üç ayrı oturum olarak planlanan toplantılar yapıldı.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu uygulaması kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesindeki birimlerde görev yapan İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İnsan Kaynaklarından sorumlu şube müdürleri ve ilgili şeflere İş Güvenliği Uzmanı Muhammet Yazar ve Sivil Savunma Uzmanı Süleyman Şan tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği hakkında bilgiler verildi.

Düzenlenen toplantılarda öncelikle 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasının kurum yöneticilerine getirdiği yükümlülükler, sorumlulukların neler olduğu, risk analizleri ve acil durum planları hakkında bilgiler verildi.

Okul/Kurumlarımızdaki tehlikelerin belirlenmesi, risk değerlendirmelerinin yapılması, kurumdaki olası kazaların önüne geçmek için alınması gereken önlemler ve ilk yardım konularında bilgilendirmeler yapılarak, katılım iş ortamındaki olası kazaların önüne geçmek için alınması gereken önlemler ve ilk yardım konularında ayrıntılı bilgiler verilerek, katılımcıların soruları cevaplandırıldı. —

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.