Son Dakika

• No Posts Found

SÜPER VALİNİN KARDEŞİ A. ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Söke Fehime- Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Selma Yazıcıoğlu Özcan dün 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği seçimlerinde milletvekili olmak için aday adaylığını açıkladı. Selma Yazıcıoğlu Özcan’ın aday adaylığını açıkladığı toplantıya AK Parti ilçe yönetim kurulu üyeleri, bazı oda başkanları, Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarlarından bazıları ile partililer katıldılar.

Selma Yazıcıoğlu Özcan Özgeçmişi ile ilgili bilgiler vererek başladığı açıklamasında “1958 doğumluyum. Evliyim, iki çocuğum, iki torunum var. 1986 yılından beri çocuk doktoru olarak hizmet veriyorum. Başhekim yardımcılığının yanı sıra son iki yıldır da Söke Devlet Hastanesinin başhekimliğini yapıyorum.”dedi.

Neden milletvekili adayı olduğuna ilişkinde açıklamalarda bulunan Selma Yazıcıoğlu Özcan “1.042.000 nüfusu ve 769 bin seçmeni olan Aydın vilayetimizi, coğrafik konumu itibariyle üç daraltılmış bölge olarak düşünürsek : Vilayetin doğusunda Nazilli merkezli Kuyucak, Buharkent, Karacasu, Bozdoğan, Yenipazar ve Sultanhisar olmak üzere; il nüfusunun ve seçmeninin % 27’ye yakını bu 7 ilçemizde yaşamaktadır.

Vilayetin merkezinde Efeler ilçesi ve yakın civarında Köşk, Çine, Karpuzlu, İncirliova ve Koçarlı olmak üzere; il nüfusunun ve seçmeninin % 41’e yakını bu 6 ilçemizde yaşamaktadır.

Vilayetin en batısında ise Germencik, Söke, Didim ve Kuşadası’ında ; il nüfusunun ve seçmeninin    % 32’den fazlası yaşamaktadır.

Batı bölgesinin üzerinde ölü toprağı var adeta. Sevgisizlik, çekememezlik, umutsuzluk diz boyu. Bölge öz güvenini kaybetmiş vaziyette.

Ama ben mesleğimin verdiği sinerji ile ailemden gelen öz güvenle sevgisizlik, umutsuzluk duvarlarını yıkabileceğime inanıyorum. Bana ulaşan insanlarda bunu görebiliyorum. Ben Söke’nin ve batı bölgesinin potansiyeline inanıyorum. Siz de inanın. Emin olun birlikte çok şeyler başaracağız.

Artık partiler bayan adaylar konusunda pozitif ayrımcılık yapıyor ve seçilebilir sıradan bayan adaylar gösteriyorlar.

Bu şartlarda Aydın’ın batı bölgesinde sonuç alabilmek için taşın altına elimizi koymamız gerektiği hususunda üstüme sorumluluk düşüyor duygu ve düşüncesi ile Milletvekili aday adayı olmaya karar verdim ve memuriyetten istifa ettim.

Takdir önce Rab’bimin, sonra Parti Genel Merkezi’mizin ve en nihayet vatandaşlarımızın olacaktır.”dedi.–

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.