Son Dakika

• No Posts Found

KÜPE SORGULAMASI İLE HAYVANLAR İZLENEBİLECEK

Söke Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından oluşturulan hayvanbilgi.tarim.gov.tr/ web sayfasından hayvanın küpe numarası girilerek hayvan hakkında bilgilerin sorgulanabileceği belirtildi.

Konuyla ilgili Söke Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili H. Özgür Yıldırımer yaptığı açıklamada “Bilindiği üzere, ülkemizde sığır cinsi hayvanlar ile koyun ve keçi türü hayvanlar küpelenerek Türkvet’te kayıt altına alınmaktadır. Mevcut kayıt sistemi vasıtasıyla hayvanların hareketleri ve hastalıkları izlenebilmektedir. Kayıt sisteminde kayıt altında alınan hayvanların tür, cins, cinsiyet ve doğum tarihi bilgilerinin sorgulanabilmesi amacıyla bakanlığımızca https://hayvanbilgi.tarım.gov.tr/ web sayfası hazırlanarak kullanıma açılmıştır. Söz konusu adresten hayvanının küpe numarası girilerek hayvan bilgileri sorgulanabilmektedir.

Böylece alıcılar nasıl bir hayvan aldıklarını bilmektedir. Hayvan ile ilgili bilgiler bu web sayfasında bulunmaktadır. Böylece alıcı ve satıcı arasında güven üst düzeye çıkmaktadır. Tüketiciler böylece nasıl bir hayvan aldıklarını bilmektedir.”dedi.

 

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.