Son Dakika

• No Posts Found

20 TL.HARÇLIK İLE EVDE ÇOCUK BAKIMI KURSU

Yükleniciliğini Söke Halk Eğitim Merkezinin yapacağı Evde Çocuk Bakımı Kursu Protokolü İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat AYDIN ve İŞKUR Söke Şube Müdürü Cemil ALTUN tarafından imzalandı. Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürü Saim Korkut’unda hazır bulunduğu protokol imza töreninde kursun 54 iş günü süreceği bilgisi verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın günümüzde çalışan annelerin sayısının bir hayli arttığını belirterek, “Aileler çocuklarını bakım eğitimi almış insanlara çocuklarını endişesiz bırakabilecekler. Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İŞKUR Söke Şube Müdürlüğü işbirliği ile açılacak kursun hayırlı olmasını diliyorum. Kurs 54 iş günü ve 432 saat olarak planlandı. Kursu başarı ile bitirenlere sertifika verilecek. Sertifika sayesinde kursu bitirenlerin daha kolay iş bulabileceklerini düşünüyorum”dedi.

İŞKUR Müdürü Cemil Altun, kursa katılma şartları ile ilgili bilgiler vererek “En Az İlkokul mezunu olan,  mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip, sosyal güvencesi olmayan ve 18 yaş ve üstü kişiler kursa katılabilecekler. Kursa katılanlara İŞKUR tarafından günlük 20 lira da cep harçlığı verecek. Kurs sonunda başarılı olanlar diğer kişilere göre daha avantajlı olacaklardır. Şunun bilinmesinde yarar var. 54 gün sürmesi planlanan kursta 20 TL cep harçlığı verildiğinde 1000 TL. nin üzerinde bir parada kazanmış olacaklar ayrıca sertifika da alacaklar.”dedi.

Evde Çocuk Bakan kişilerin daha eğitimli olması ve bu alanda duyulan ihtiyacı gidermek için bu kursu açtıklarını belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Saim Korkut “Bu kursa katılacak kursiyerlere Çocuğun günlük bakımını, beslenmesini, fiziksel güvenliğini sağlayan, çocuğun yaşına uygun basit etkinlik malzemelerini hazırlama işlemlerini evde yapabilen bir eleman olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Kursu bitiren ve Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler, kazandıkları yeterlikler doğrultusunda evde çocuk bakımı işlerinde çalışabilirler” dedi.

Anne ve Çocuk Sağlığı, Aile Planlaması, Birey Gelişimi, Çocuk Hastalıkları, Çocuk Ruh Sağlığı, Çocukla İletişim, Öz Bakım, Serbest Zaman Etkinlikleri, Türkçe Dil Etkinlikleri, Oyun Etkinlikleri, Müzik Etkinlikleri, Okuma Yazmaya Hazırlık, Fen ve Doğa Etkinlikleri, İlk Yardımın Temel İlkeleri, Temel Yaşam Desteği ve Taşıma Konuları verilecek.

Kursa katılmak isteyenler İŞKUR Söke şubesine başvurabilirler

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.