Son Dakika

• No Posts Found

ASFALT YAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Köstebek yuvasına dönen eski Özbaşı yolunda Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt yüzeyinde oluşan çukurlara yama çalışmaları devam ediyor. Yapılan yama çalışmalarını Büyükşehir Belediye Söke Koordinatörü Fatih Akkentli ile birlikte yerinde gören Söke Ziraat Odası Başkanı M. Kemal Kocabaş, kalıcı çözümün yolun komple asfalt yapılmasından geçtiğini söyledi.

Geçtiğimiz Pazar günü Söke’ye gelen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na eski Özbaşı yolunun önemini anlattıklarını belirten M. Kemal Kocabaş “Êski Özbaşı yolu ovanın tam ortasından geçen bir yol. Yol her ne kadar eski Özbaşı yolu olarak adlandırılsa da 5-6 mahalle bu yolu kullanıyor. Bunun yanında çiftçilerimizde bu yolu kullanıyor. Çünkü Söke-Milas –Bodrum yolu trafik yoğunluğu bakımından Türkiye’nin önemli yollarından biri. Özellikle yaz aylarında yolda yoğunluk iyice artıyor. Yol düz olduğu için sürücüler hız yapıyor. Bu durumda yola çıkan iş makineleri hem yolda trafik akışını yavaşlatıyor hem de kazalara davetiye çıkarıyor. Yolda sık sık trafik kazalarına şahit oluyoruz. Bu trafik kazalarına iş makinelerinin de karıştığını şahit oluyoruz. Bundan dolayı eski Özbaşı yolunun Söke Milas Karayolunda trafik yoğunluğunu rahatlattığını Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımıza anlattık. Sezon öncesi yolun acilen bakımdan geçirilmesini yoksa yolun bu durumuyla kullanılamayacağını söyledi. Kesin çözümün yolun komple asfaltlanmasından geçtiğini söyledik.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu bunun üzerine hemen yolun bakıma alınacağını söyledi ve hafta başından itibaren bölgede Büyükşehir Belediyesi asfalt ekipleri çalışmaya başladı. Önce Karacahayıt Nalbantlar hattında yama çalışmaları yapıldı. Şimdi de Eski Özbaşı yolunda çalışmalar devam ediyor. Yolda oluşan çukurlar asfalt malzeme ile dolduruluyor. Bu çalışma önemli. Çünkü bu çukurlar nedeniyle iş makineleri yolu kullanamıyordu. Bu yolda arkasında alet olan bir traktör gidemiyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çercioğlu’na çiftçi adına teşekkür ediyorum.”dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Söke Koordinatörü Fatih Akkentli’de eski Özbaşı Yolunun bakımının proğramlarında olduğunu belirterek “Ancak Söke Ziraat Odası Başkanı M. Kemal Kocabaş’ın Pazar günü Söke’ye gelen Büyükşehir Belediye Başkanımıza konuyu anlatmasıyla çalışma öne çekildi. Ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışma geçici bir çalışma. Sezonda Eski Özbaşı yolu ikinci kat asfaltı yapılacak. Ekiplerimiz buradaki çalışmaları bitirdikten sonra Yeşilköy ile Karakaya arasındaki yolda asfalt çalışmaları yapılacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.