CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI BUGÜN BAŞLIYOR

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 93. yıldönümü kutlamaları bugün başlıyor. Bugün saat 13.00’te Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayacak olan törenler yarın da devam edecek. İlçe genelinde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları geçtiğimiz pazar günü Cumhuriyet doğa yürüyüşü ile başlamıştı.

Bugün saat 13.00’te  Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla birlikte Cumhuriyet Bayramı tatili de başlamış olacak. Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri konulacak. Ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı söylenecek.

Tebrikat töreni ise yarın saat 09.30’da Söke Kaymakamlık makamında yapılacak. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu beraberinde Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Başsavcısı ile birlikte kutlamaları kabul edecek.

Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni bu sene  Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak. Saat 10.00’da ilçe protokolü meydanda yerini almış olacak. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı olduğu halde halkın ve törene katılanların bayramını kutlaması ile tören başlayacak. Ardından sayğı duruşu ve istiklal Marşı söylenecek.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu yapacak. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ve ardından Fahrettin Uyguntüzel İlkokulu  Müdürlüğü Halk oyunları ekibinin gösterisi sunulacak.   Ardından tören geçişi yapılacak.

İlçe genelinde okullarda düzenlenen şiir, kompozisyon ve  resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilirken Cumhuriyet dönemi kitapları ve resimlerin sergilenmesi açıldı. Tören saat 10.00’da Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi bahçesinde yapıldı. Dün ayrıca saat 16.00’da Söke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin  Halk  Oyunları  Ekibi Uğur Mumcu Parkında Ege yöresi oyunları  gösterisi sundu. Dün ayrıca Söke Belediyesi Çok amaçlı toplantı salonunda Türk Halk Müziği Konseri düzenlendi.

Bugün saat 16.00’da Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibi Ege Yöresine ait Halk Oyunları gösterisi  yapılacak. Yarın Cumhuriyet Bayramı kutlama töreninin ardından Bedesten Sergi Salonunda Atatürk Konulu Fotoğraf Sergisi açılacak. Akşamı’da Cumhuriyet Yürüyüşü yapılacak. 30 Ekim 2016 Pazar günü Söke İzçilik Dağcılık ve Spor Kulübü Derneği başkanı İzci Grup lideri Rasim Yavuzyılmaz başkanlığında ilçe izçi liderleri ve öğrencilerin katkılımı ile Milli Park- Kalyon arasında Cumhuriyet Dağ Yürüyüşü yapılacak.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.