Son Dakika

• No Posts Found

“BAŞLADIĞIM HİÇ BİR İŞİ YARIDA BIRAKMADIM, GEREKİRSE YENİ TAKIM KURAR YİNE 3. LİGE ÇIKARIZ”

Sökespor Pazar günü deplasmanda Ödemişspor’a 5-0 gibi farklı bir sonuçla yenildi. Lige şampiyonluk parolasıyla başlayan Sökespor’da 5-0 yenilgi sabırları taşırırken, külüp başkanı Yusuf Günal başta futbolcular olmak üzere, taraftarlara ve yönetime muhalif kesimlere sert mesajlar verdi.

Sökespor sezon başından beri iyi futbol oynamıyordu. Kendi sahasında oynadığı iki maçı da son dakikalarda kazanan Sökespor’da kötü futbol yenilginin sinyallerini vermişti. Pazar günü Ödemişspor’a 5-0 yenilen Sökespor da Başkan Yusuf Günal dün saat 14.00’te düzenlediği basın toplantısında, futbolda bu tür sonuçların her zaman yaşanabileceğini belirterek “Ödemişspor 5-0 yenildik. Bu sonuçtan son derece üzgünüz. Bundan sonra gerekli önlemleri alacağız. Sorun nerede ise bulacağız. Bu takım 3. lige çıkacak.”dedi.

Ödemişte istenmeyen olaylar yaşandığını söyleyen Yusuf Günal “Polis Sökespor taraftarına çok sert davrandı. Biber gazı sıkmak varken buradan gidenlere çoplarla saldırdı. Ödemişspor taraftarına sesine çıkarmayan polis bizim taraftarımıza çok sert davrandı. Akşam 09.00’a kadar hastanede taraftarlarımızın tedavi edilmesini bekledik. 3 taraftarlarımız yaralandı. Bundan sonra deplasmana otobüs çıkarmıyorum.

Sökespor üzerinde oyun oynanıyor. Bir ilki yaşadık. Ödemişspor maçında 4 hakemden 2’si Muğla bölgesinden, 2’si Manisa bölgesinden. Böyle bir uygulama olamaz.

1-0’dan sonra 3 net pozisyon yakaladık ama atamadık. Şampiyonluğa oynuyorsan bunları atacaksın. Aleyhimize ofsayt kararları verildi. Boş kaleye topu atamazsan yenilgi kaçınılmaz olur.”dedi.

“Hiçbir hedefimi yarıda bırakmadım, hepsinde sonuca ulaştım” diyen Sökespor Başkanı Yusuf Günal “Başladığım hiçbir işi yarıda bırakmadım. Sökespor’a 3. lige çıkarma işini de yarıda bırakmayaçağım. Sökespor 3. lige çıkacak. Taraftarın istediği oyuncular alındı. Futbolcuya ve esnafa delikli kuruş borcumuz yok. Futbolculara maç başları ve primler günü gününe ödeniyor. Futbolculara şu ana kadar başkan gibi değil, ağabey gibi davrandım. Bundan sonra başkan gibi davranacağım. Bu kulübün başkanı benim. Hocası da Cevdet Çapar’dır. Eksikler ve yanlışlar var. Bunların önlemini alacağız. İnanmak başarının yüzde 90’ıdır. Biz inandık. Devre arasında gerekirse takımı yeniden kurarım. Yeni 20 futbolcu alır, yine 3. lige çıkarız.”dedi.

Bir günde istifa edenlerin bu bu takımı konuşmaya hakkı olmadığını söyleyen Günal, para vermeyenlerin reklam panolarını söktüreceğini söyledi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.