Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE BAĞARASI KARAYOLUNDA KAZA TEHLİKESİ İLE YAŞIYORLAR

Yol kenarındaki esnaflar trafik kazası tehlikesinin bu güne kadar tüm yetkililere bildirilmesine rağmen hiçbir önlemin alınmadığı söylediler.

Söke Bağarası Karayolu üzerinde yaşayan vatandaşlar, Menderes Köprüsü ile Bağarası kavşağı arasında kalan yaklaşık 10 km.lik yolun trafik kazalarına davetiye çıkardığını söylediler. Araçların 90 km hızdan aşağı düşmediğini söyleyen çevre sakinleri, bu güne kadar aşırı hız nedeniyle sürücülere ceza yazıldığını şahit olmadıklarını dile getirdiler. Yol üzerinde kahvehane işleten Ahmet Polat, Cavuş Polat ve marketi bulunan Gökhan Polat, en büyük sıkıntılarının başında yolda aşırı hız yapan araçlar geldiğini söyledi.

Yol üzerinde kahvehane işlettiğini söyleyen Ahmet Polat, sık sık trafik kazalarına şahit olduklarını belirterek “Kavşaktan geçince yaklaşık 10 km. lik yol da tek bir viraj veya kafis yok. Menderes Köprüsünden kavşağa kadar olan bölgede sürücüler Allah ne verdiyse basıyor. En yavaş gelen sürünün hızı 90 km.nin altına düşmüyor. Dışarıdan gelenler burada bir yerleşim yeri olduğunu bile fark edemiyorlar. Fark ettiklerinde ise çok geç oluyor. Özellikle geceleri tehlike daha da artıyor. Zorunlu kalmadıkta yolda karşıdan karşıya geçmiyoruz. Bunun yanında asfalt kenarına yaklaşmıyoruz. Çocuklarımıza sokağa çıkarmıyoruz. Her an yola çıkarlar endişesi ile yaşıyoruz.”dedi.

Çavuş Polat ise yaptığı açıklamada, 15 dakika yol kenarında beklendiğinde tehlikenin ne kadar ciddi olduğunun yanından görülebileceğini belirterek “Söke Bağarası Karayolunda trafik sürekli yoğun oluyor. Bu arada yol çok düz. Sürücü düz yola görünce basıyor gaza. 100, 120, 140 farketmiyor. İlerde gördüğün araç bir bakıyorsun 10 saniye sonunda yanından hızla geçmiş. Araçların bu hızını görünce korkuyoruz. Büyük bir tehlike ile geliyorlar. Sık sık trafik kazaları yaşanıyor. En son geçtiğimiz günlerde bir trafik kazası yaşandı. Bu trafik kazasında 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Kazaya karışan otomobili gördüyseniz hayrete düşmüşsünüzdür. Otomobilin tavanı yok. Düşünün aracın hızını. Kazaya karışanların 3’ü Avcılar mahallesinden, 2’si Bağarasından. Önlerinde duran kocaman bir römorka çarpıyorlar. Üstelikte kaza akşam saatlerinde oluyor. Yani insanların en hareketli olduğu saatlerde böyle bir kaza yaşanıyor. Üstelik kazaya karışan insanlar bölgeyi bilen, tanıyan insanlar. Burada sık sık trafik kazaları oluyor. Bu trafik kazalarının sadece ölümlü olanları basına yansıyor. Yaralamalı ve maddi hasarlı kazalar ise basında yer almıyor. Yoksa haftada 2-3 kaza meydana geliyor bu bölgede. Burada en büyük sıkıntı araçların aşırı hız yapmaları. Öyle ki sürücüler daha bir km. ilerden farlarını yakarak insanları ikaz etmeye başlıyor. Bizlere adeta çekilin yoldan diyorlar. Sürücüler aşırı hız yaparak bölgede yaşamı tehlikeye atıyor. Burada aşırı hız nedeniyle hiçbir sürücüye trafik cezası kesildiğini sanmıyorum. Söke’nin en denetimsiz yollarından biri. Mutlaka burada araçların hızını düşürecek bir sistem kurulmalı. Yoksa çok fazla acı olaylar yaşanacak.”dedi.

Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük, bölgede yaşayan vatandaşların araçların aşırı hız yapmaları nedeniyle vatandaşların sık sık şikayetlerini ilettiklerini belirterek “Bölgede tehlike çok büyük. Yol kenarında oturanlar geceleri araç seslerinden fren seslerinden uyuyamıyorlar. Ben defalarca bu konuda belediyeye ve karayollarına yazılar yazdım. Vatandaşın şikayetini yetkililere bildirdim. Şu ana kadar alınan bir önlem yok. Sanki burası otoban. Sürücüler basıyor gaza önüne çocuk mu çıkacak, hayvan mı çıkacak düşünmüyorlar. Vatandaşlar tepkisinde haklılar. Buraya araçların hızını düşürmek için, kafis, tırtıl, kamera, ne gerekiyorsa konulmalıdır. Yola araçların hızlarını düşürmelerini sağlayacak bir sistem kuruluncaya kadar sorunu gündemde tutmaya çalışacağız. Yetkililerin sesimizi duymasını istiyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.