Son Dakika

• No Posts Found

“BİR KİŞİ DUYMADIM DERSE ÜZÜLÜRÜM”

Aydın Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müssevitoğlu dün Söke Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanlarını ziyaret ederek, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması konusunda bilgiler verdi. Söke Esnaf Odaları Mehmet Ali Akar Hizmet Binasında gerçekleşen toplantıya Söke vergi Dairesi Müdürü Süleyman Demir’de katıldı.

Toplantıya Aydın Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu üyesi Söke Demirciler Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu, Söke Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Karataş, Söke Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı  İbrahim Çallıoğlu, Söke Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Mehmet Gül’ün yanı sıra diğer oda başkanları da katıldılar. Kendisine gösterilen Sıcak karşılama nedeniyle Söke Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanlarına teşekkür eden Aydın Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müssevitoğlu “Ziyaretimin nedenlerinden biri sizlerin sorunlarını, sıkıntılarını dinlemek ve çözüm yolları aramak. Esnaf ve sanatkarlarımız aynı zamanda mükelleflerimizdir. Bizim amacımız mükellef memnuniyetini öne çıkarmaktır. Bilindiği gibi 6736 sayılı bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması konusunda başvurular devam ediyor. Bu kanun hakkında sizleri bilgilendirmek için buradayız. Bilgilendirme çalışmaları İl Merkezinin yanı sıra ilçelerde de yoğun şekilde devam ediyor. 6736 sayılı kanun kapsamında sizlere detaylı ve geniş bilgiler veriyoruz. Vatandaşları bu bilgilerin verilmesinde sizlerin büyük katkıları oluyor. Sizlerde oda üyelerinize mesajlarla 6736 sayılı kanun hakkında bilgiler veriyorsunuz.

Bizde tüm borçlu mükelleflere ulaştık. Gerek mesajla gerekse mektupla 6736 sayılı yasa hakkında bilgiler verdik. Mükelleflere ulaştık. Bunun yanında basında bizim yanımızda yer aldı ve onlarda haberleri ile yeniden yapılandırmayı duyurdular. Basın, özellikle gazeteler bizim için önemli. Biz bu kanundan tüm vatandaşlarımızın haberdar olmasını istiyoruz. Bir kişi dahi 6736 sayılı kanunu duymadım derse üzülürüm. Vatandaşın haberdar olması için her şeyi yapıyoruz. Bu kanunla borcunu peşin ödemek isteyene büyük avantaj getiriyor. Peşin ödemek istemeyene 18 taksit imkanı var. Yapılandırma yapandan kesinlikle teminat istemiyoruz. 6736 sayılı bazı borçların yeniden yapılandırılması kapsamında yapılandırma yapanların araçlarını elektronik ortamda haciz uygulaması yapmıyoruz. Bunun yanında vergi incelemesi yapılmıyor. Bu kanun sadece esnaflara değil, tüm vatandaşları yakından ilgilendiriyor.

6736 sayılı kanunun avantajlarından yararlanmak için son başvuru süresi 25 Kasım 2016 Cuma günü mesai saati bitimine kadardır. İlk taksitleri ödeme tarihi ise 30 Kasım 2016 tarihidir. İki taksit ödememe hakkına sahipsiniz. Sizlere kapımız her zaman açık. Telefonum 24 saat açık. İstediğiniz zaman bizi arayabilirsiniz. Sizlerle bundan sonra daha sık bir araya gelmek istiyoruz. 1,5 yıldır Aydın Vergi Dairesi Başkanıyım. Sahada sıkıntılarınızda sürekli arayabilirsiniz.”dedi.

Yapılan başvurulardan son derece memnun olduklarını söyleyen Müssevitoğlu “Müracaatlar yoğun şekilde yapılıyor. Ancak bir oran vermek doğru olmaz. Bakanlığımız zaten bu konuda açıklama yapıyor. Başvurularınızı internet ortamından, posta vasıtasıyla veya doğrudan gelerek yapabilirsiniz. Borcunuzu kredi kartı ile de ödeyebilirsiniz. Kredi kartına 18 eşit taksitte yapılabiliyor. Taksitin zamanı geldiğinde karttan çekilebiliyor. Yoğun bir katılım var. Halkın teveccühü çok fazla.”dedi.

Vergi Dairesi ile ilişkilerinin her geçen gün daha iyiye gittiğini söyleyen Söke Demirciler Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu “Eskiden vergi Dairesine giderken korkardık. Şimdi ilişkilerimiz daha sıcak. Bu korkuyu atlattık. Bizler sıkıntılarımızı sizlerle birlikte çözüyoruz.”dedi.

Söke Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Karataş “Vergi Dairesi olarak çok iyi durumdasınız. Sizlerle çalışmaktan son derece memnunum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.