Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Etkinlikleri, bu yıl ilk kez Kaymakamlığın öncülüğünde çeşitli kurumların dahil edilmesiyle resmi program şeklinde kutlandı. Kutlamalar sabah saat 09.30’da başladı.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kutlamalarında çocukların haklarına dikkat çekiliyor. Söke İlçe Kaymakamlığı öncülüğünde; İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Söke Belediyesi, Söke Kent Konseyi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Orman İşletme Şefliği’nden oluşan komisyon tarafından düzenlenen etkinliklerde, ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda toplanıldı. Çocuklar tarafından Çocuk Hakları Bildirgesi okundu.

Etkinliklere İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Serbil Gül Bakır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın ve diğer ilgililer katıldı. Çocuk hakları bildirgesinin okunmasından sonra çocuklar adına konuşan Ayşenur Eroğlu, sadece bir günün değil 365 günün çocuk hakları günü olması gerektiğini belirtip “Bir günde olsa çocuk haklarının hatırlanması bizleri mutlu etti. Çocuklara kötü davranılmamalıdır. Tüm çocukların dünya çocuklar günü kutlu olsun.”dedi

Söke Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda gerçekleşen kutlama programına geçildi. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma, şiir ve skeçlerin yer aldığı program renkli geçti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Büşra Gümüş “Dünya çocuk günü evrenseldir. Birleşmiş milletlere üye ülkelerin çocukları tarafından aynı günde kutlanır. Çocuklarının kıymetini bilen, onlara önem veren milletler, iyi bir neslin yetişmesi için çalışırlar. Okullar, kütüphaneler, tiyatrolar vs. gibi işler yaparak çocukların iyi yetişmesini sağlarlar. İnsanlığın mutluluğu, dünyanın gelişmesi çocukların iyi yetişmesine bağlıdır. Barış içinde yaşamak, güzellikleri paylaşmak eğitimle olur. Dünya çocuk günü barış içinde yaşamanın faktörlerinden biridir.”dedi.

Çocukların istek ve beklentilerinin dinlendiği etkinlikte çocuklar şarkılar söyledi. Programın sonunda 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle düzenlenen okullar arası resim, şiir ve kompozisyon yarışmasının ödülleri verildi. Resim dalında Nebahat Alpan İlkokulundan Zeynep Eylül Ertuğrul birinci, Vakıfbank İlkokulu’ndan Bengü Bozkurt ikinci, Vakıfbank İlkokulu’ndan Rüya Şengül üçüncülük ödülünü aldı. Şiir dalında İmam Hatip Ortaokulu’ndan Ceren Şerbet birinci, Özel Söke Ortaokulu’ndan Aymina Er Sarızeybek ikinci, Fevzipaşa Ortaokulu’ndan Arda Alaçamlı üçüncülük ödülünü aldı. Kompozisyon dalında dereceye giren Adnan Menderes Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Damla Üçgen de ödülünü aldı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.