Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE DEVLET HASTANESİ EK BİNA İHALESİ 2 AY İÇİNDE YAPILACAK

Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Selma Özcan içinde bulunduğumuz haftanın Diş Hekimleri Haftası olması nedeniyle dün Söke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine ziyaret etti. Söke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin Türkiye’nin önde gelen sağlık merkezlerinden biri olduğunu söyledi.

Selma Özcan’a Ağız ve Diş Hastanesine gelişi sırasında Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Yeliz Afacan, diş hastanesi hekimlerinin yanı sıra Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Başhekim vekili Bilge Özşarlak, Başhekim Yardımcısı Ahmet Aytan ve diğer ilgililer karşıladılar. Selma Özcan, diş hekimlerini karanfil vererek günlerini kutladı. Söke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin Türkiye’nin önde gelen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinden biri olduğunu belirterek “Bu kurumun Türkiye’nin önde gelen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmasında burada çalışanların büyük emekleri var. Türkiye’nin yüzakı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinden biri. Burada çalışan arkadaşlarımın Diş Hekimleri gününü kutluyorum.”dedi.

Gazeteniz YeniSöke’ye özel açıklamalarda bulunan Genel Sekreter Selma Özcan “Söke benim memleketim. Söke’nin bende ayrı yeri var. Her sağlık kurumlarını ikişer defa ziyaret etmeye çalışıyorum. Bugünde Diş Hekimlerimizin haftasını kutlayıp daha sonra Söke Ruh ve Sinir Hastalıkları Merkezi ve Söke Devlet Hastanesini ziyaret edeceğim.”dedi. Valiliğin yaptığı araştırmada, en az kan bağışında bulunan meslek sahiplerinin doktorlar ve öğretmenler olduğu, bununla ilgili ne gibi çalışma yapmayı planladıkları şeklindeki soruya “Ben Söke Devlet Hastanesinde çalışırken arkadaşları kan bağışı konusunda zorluyordum. Ben kan bağışında buronz madalya almış biriyim. Ne yazık ki valiliğin araştırmasından böyle bir sonuç çıkmış. Önümüzdeki günlerde Milli Eğitim ile ortak bir program yapmayı planlıyoruz. Bunun yanında bize bağlı kurumlara yazı yazarak kan bağışında bulunanların sayısını artırmaya çalışacağız.”dedi.

2017 yılında Söke’ye yapılması planlanan yatırımlarla ilgili bilgiler veren Selma Özcan “Söke’ye yapılacak yatırımların ön sırasında Devlet Hastanesi ek binası var. 2 bin metrekare kapalı alanlı bir ek bina yapılacak. Mevcut bina ile yeni yapılacak ek bina birbirine tüp geçit ile bağlanacak. Diyaliz ünitesi ek binaya taşınacak. Diyaliz hastalarımız çok mutlu ama onları bodrum katından kurtaracağız. Fizik rehabilitasyon merkezi de yeni ek binaya taşınacak. İdari bölüm ve acil serviste ek binaya taşınacak. Ek bina ile ilgili proje tamamlandı. İhale onayı verildi. Büyük bir aksilik olmazsa Söke Devlet Hastanesi ek binası ihalesi 2 ay içinde yapılır. Bir ihale süreci var. Bu süreçten sonra inşaata başlanır ve yaklaşık bir yıl gibi bir süre içinde de ek bina tamamlanır ve ek bina hizmete girer. Yeni binanın hizmete  girmesiyle mevcut binada bir rahatlama meydana gelecek. Böylece vatandaş memnuniyeti artacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.