Son Dakika

• No Posts Found

“REJİMİ DEĞİL, SİSTEMİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

AK Parti Söke İlçe Teşkilatı tarafından Cuma günü akşamı daraltılmış İlçe Divan toplantısı yapıldı. AK Parti Aydın Milletvekili Tarım Komisyonu Sözcüsü Mehmet Erdem’inde katılacağı açıklanan daraltılmış ilçe divan toplantısına, bütçe görüşmeleri nedeniyle milletvekilinin gelemediği bilgisi verildi.

Toplantıya AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi İbrahim Adalı, Söke Belediye Meclis Üyeleri Abdülmuttalip Demir ve Mehmet Yörük, Kadın Kolları Başkanı Hatice Özlü, Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Aka, yönetim kurulu üyeleri ve mahalle başkanları katıldılar. Toplantının başında açıklamalarda bulunan AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer “Bugün Söke’de ve Didim’de daraltılmış İlçe Divan toplantıları yapılıyor. Söke’deki toplantıya Milletvekilimiz Mehmet Erdem, Didim’deki toplantıya da diğer milletvekilimiz Abdurrahman Öz katılacaktı. Ancak bilindiği gibi TBMM’de bütçe görüşmeleri başladı. Bu akşam önemli bir bütçe görüşmesi olduğu için milletvekillerimiz hem Söke’deki hem de Didim’deki toplantılara katılamadılar. Kendileri cumartesi günü öğleden sonra Aydın’da olacaklar.”dedi.

Özellikle daraltılmış ilçe divan toplantılarında milletvekillerinin bulunmasının önemli olduğunu söyleyen Fatih Gürer “Bu toplantılarda teşkilat içi gelişmeler görüşülüyor. İstek ve talepler değerlendiriliyor. Yapılacak çalışmalar planlanıyor. Biz bu toplantılarda Adalet ve Kalkınma Partisini nasıl bir oy daha kazandırabileceğimizi konuşuyoruz. Bundan dolayı burada milletvekillerinin bulunması önemli. Bilindiği gibi önümüzdeki günlerde Anayasa değişikliği ile ilgili karar çıkacak. Nisan Mayıs ayları gibi bir referandum gündemde. Bizim hedefimiz Aydın’da ve Söke’de AK Parti’nin Türkiye ortalaması oy oranında oy almak. Aydın’ın kırmızı renginin sarıya çevirmek istiyoruz. Bunun için çok çalışmamız gerekiyor. Aydın’da birinci çıkmak istiyoruz. Bunun için partiye nasıl yükseltebileceğimizi konuşmalıyız. Mahalle ziyaretleri önümüzdeki günlerde yine başlayacak. Yük bizlerin sırtında olacak. Nisan Mayıs ayları gibi öngörülen bir referandum var. Bunun için hazırlıklarımızı tamamladık. Sandık görevlilerimizin büyük çoğunluğu yine geçen seçimlerdeki sandık görevlileri olacak. Bilindiği gibi AK Parti Salı günleri yönetim, Çarşamba günleri mahalle ve Perşembe günleri sandık kurulları toplantıları oluyor. Bu toplantılara eksiksiz katılalım.”dedi.

Türkiye’nin komşularının şu anda ateş çemberi içinde olduğunu söyleyen Gürer “Suriye’de ve Irak’ta savaş var. Bu durum bizi de etkiliyor. Bundan dolayı Türkiye ekonomisi sıkıntılı. Ekonomideki sıkıntı sürerken nereden çıktı bu referandum diyebilirler. Bu söylemler karşısında bizler başkanlığı vatandaşa nasıl aktaracağımızı bilmeliyiz. Bununla ilgili politikalar geliştirmeliyiz. Anlatımda hangi döneleri kullanacağımızı kararlaştırmalıyız.

Bunun için bir 7 Haziranı yaşadık. 7 Haziran tarihinde ortaya çıkan seçim sonuçları sonunda Türkiye 8 Haziranda bir umutsuzluğa düştü. Koalisyon olmadı, insanlar umutsuzluğa düştü. Bu durumun bir daha yaşanmaması için yüzde 51’i alan parti ülkeyi yönetsin. Biz bunu yaparken rejim değişmeyecek. Sadece Cumhurbaşkanı Anayasaya uygun hale getirilecek. Rejim değil, sistem değişecek.”dedi.

Fatih Gürer’in yaptığı bu konuşmanın ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.