Son Dakika

• No Posts Found

MEVCUT 2 OTOPARKIN YIKILMASIYLA SORUN DAHA DA ARTACAK

Her gün araç sayısının hızla arttığı Söke’de yeni otoparkların üretilmemesi, bunun yanında önümüzdeki günlerde yıkılması planlanan Söke Çayı üzerindeki otoparkların yıkılmasıyla birlikte sorunun daha da büyüyeceği belirtildi. Çarşının 500 araçlık otopark yükünü kaldıran bu otoparkların yıkılmasıyla ara sokaklarda park eden araç sayısına 500 dolayında daha aracın eklenmesiyle sorunun daha da büyüyecek.

Son aylarda Söke’de trafik karmaşasının içinden çıkılamayacak hale gelindiğini söyleyen vatandaşlar “Mesaiye başlangıç saatlerinde ve akşam mesainin bitiş saatlerinde trafik akışında büyük bir yoğunluk yaşanıyor. Aydın Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Dere caddesi, Yüksel Yalova Caddesi ve İstasyon Caddesinde büyük bir araç yoğunluğu yaşanıyor. Özellikle Cumhuriyet Meydanındaki trafik ışıklarında kısa süreli bırakılan araçlar nedeniyle trafik akışında tıkanmalar meydana geliyor. İki dakikalık yol 8-10 dakikaya yükseliyor. Bu güzergah araç trafiğine kaldırmıyor.

Sökespor’un kullanımında olan Köprübaşı otoparkın lunaparkçılara kiralanmasıyla otoparka bırakılan araçlar bu sefer ara sokaklara ve boş alanlara bırakılmaya başlandı. Söke’de çarşıya yakın bölgelerdeki ara sokaklar tıkanmış durumda. Bu boş alanlara araçlarını park eden araç sahipleri her gün park yüzünden birbirleri ile tartışıyor. Polis 155 sürekli aranarak uygunsuz araç parkları nedeniyle yardım isteniyor. Söke ‘de vatandaşların en büyük sıkıntılarının başında otopark sorunu geliyor.

Söke Belediyesi bu güne kadar ürettiği iki otopark var. Bu otoparkların ikisi de Söke Çayı üzerinde. Şimdi çay üzerindeki dükkanlarla birlikte bu otoparklarda yıkılacak. Söke Belediye başkanı yıkacağım diyor. Bu otoparklar yıkılacak ancak yerine yeni otoparklar üretilmeyecek. Zaten Söke Belediyesi’nin yeni otoparklar üretme gibi bir derdi veya bir planı da yok. Söke Çayı üzerindeki Koyuncuoğlu Pasajı esnaflarına alternatif işyerleri bile üretemeyen Söke Belediyesinin çay üstü otoparklarının yerine alternatif otoparklar üretmesi düşünülemez. Zaten Söke Belediyenin yıktığı otoparklara alternatif otopark konusunda da şu ana kadar hiçbir açıklaması yok. Eğer Söke Belediye yönetimi sözlerinde durum mevcut iki otoparkı yıkarsa Söke’de otopark sorunu daha da artacak. Şu anda otoparklara bırakılan araçlar ara sokaklara bırakılacak. Sorun daha da büyüyecek. Mevcut otoparkların yıkılması durumunda bu günlere mumla arayacağız. Herkes şu anda Koyuncuoğlu Pasajının yıkılmasına odaklanmış durumda. Otoparkların yıkılması ile birlikte 500 dolayındaki aracında çarşıya yakın ara sokaklara park etmesiyle bugün yaşadığımız sorunların daha büyüğü ile karşılaşacağız. Bizim önerimiz Söke Belediyesinin çay üstü otoparklarını yıkmadan önce mevcut otopark alanları yaratmasıdır. Bu alanlar yaratılmazsa Söke’de yaşamak çileye dönüşecek.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.