Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ TERÖRÜ KINADI

Cumartesi günü akşamı İstanbul’da meydana gelen terör saldırısı tüm yurtta büyük bir tepki gördü. Söke’de de sivil toplum kuruluşları ortak bir basın açıklaması yaparak saldırıyı kınadılar. Söke Cumhuriyet Meydanında yaklaşık 150 kişi toplandığı görüldü. Aralarında 3 siyasi parti ilçe başkanının yer aldığı sivil toplum kuruluşlarının başkanlar düzeyinde destek verdiği toplantıda terör kınandı.

Saygı duruşu ve istiklal Marşının söylenmesiyle başlayan basın açıklamasında İstanbul Beşiktaş Voddafone Arena yakınlarında ve Maçka Parkında eş zamanlı terör saldırıları ortak bir basın açıklaması ile kınandı. Daha sonra  basın açıklamasını yapan grup Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu öncülüğünde Söke İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek polislere başsağlığı dileğinde bulundular.

Yapılan ortak açıklamada, İnsanlıktan yoksun caniler, en küçük acıma duygusuna, vicdan kırıntısına sahip olmayan terörist kuklalar 10 Aralık 2016 Cumartesi gecesi İstanbul’u ve bütün ülkeyi kana buladığı belirtilerek “İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena yakınında ve Maçka Parkı’nda eş zamanlı olarak düzenlenen terör saldırılarında canlarımız gitmiş, evlatlarımız şehit edilmiştir. Beşiktaş – Bursaspor futbol müsabakasının hemen ardından, Çevik Kuvvet polislerimizin toplanma yerinde bomba yüklü araç patlatılmış, çok kısa süre sonra da Maçka Parkı’nda canlı bomba saldırısı gerçekleştirilmiş, Türk milletine acılı bir gün yaşatılmıştır.

Polisimizin, vatandaşlarımızın şehit olmasına ve yaralanmasına neden olan bu menfur terör saldırısı bizi ve milletimizi derin üzüntüye boğmuştur.  Bilinmelidir ki bu alçak saldırılar yüce milletimize asla diz çöktüremeyecektir. Türk milleti meşum ve melun oyunları bozmaya muktedirdir. Türkiye Cumhuriyeti her türlü iğrenç ve namert operasyonu göğüsleyip, ezecek güç ve kudrettedir.

Ayrıca tüm dünya ülkeleri bilmelidir ki, Türk milleti tarih boyunca var olmuştur ve var olmaya devam edecektir. PKK, FETÖ, IŞİD, PYD-YPG ve DHKP-C hain terör örgütlerini maşa olarak kullanan güçler ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye Cumhuriyeti milletiyle birlikte ilelebet yaşayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 919 ilçesinden biri olan Söke ilçesinde bulunan demokrasimizin teminatı siyasi partiler; Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve sivil toplum kuruluşları olarak; güvenlik güçlerimize yönelik yapılan, vatandaşlarımızın güvenliğini ve ülkemizin bütünlüğünü hedef alan İstanbul’daki eş zamanlı hain saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıdan duyduğumuz derin üzüntüyü bildiriyor, terörizmi ve terörü destekleyenleri şiddetle lanetliyoruz.

Bizler, Söke ilçesi olarak devletimizin ve milletimizin, birlik ve beraberlik içerisinde her türlü zorluğun üstesinden geleceğine dair sarsılmaz bir inanca sahibiz. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza edeceğiz, hain terör örgütlerini ve onları maşa olarak kullanan uluslararası şebekeler çok iyi bilsin ki, biz bu topraklarda var oldukça onlar kirli emellerine asla ulaşamayacaktır.”denildi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.