Son Dakika

• No Posts Found

YENİCAMİ MAHALLESİNE 2 YENİ OKUL YAPIMI PLANLANIYOR

img_6963Söke’de en hızlı büyüyen mahalle olarak dikkat çeken Yenicami Mahallesi’nde çok katlı binalar hızla yükseliyor. Binaların katları 14-15’e kadar yükselirken, inşaat anında satılan binalara taleplerde yoğun oluyor. Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük çok katlı binaların hızla çoğaldığını belirterek, Tariş’in alanının konut alanına açılmasıyla birlikte çok katlı bina sayısının giderek artacağını söyledi.

Çok katlı bina sayılarının artmasıyla birlikte dar alanda yaşayan nüfus sayısının diğer mahallelere göre çok daha yoğun olduğunu söyleyen Hüseyin Yörük sık sık yeni okulların açılması konusunda açıklamalar yapıyordu. Söke ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu talepleri dikkate aldığı öğrenildi. Bu kapsamda bölgede bulunan 17 bin m2 büyüklüğündeki arsa üzerine bir ilkokul ve 1 ortaokul ile bir spor salonunun yapılması konusunda Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne talepte bulunduğu bilgisi verildi. Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın, Yenicami Mahallesi otogarın arkasında bulunan alanda yoğun şekilde yapılaşmanın sürdüğünü belirterek, önümüzdeki yıllarda bölgede okul açığının olacağını düşünerek böyle bir talebi Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ilettiklerini söyledi.

Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük, Söke’nin en hızlı gelişen ve yapılaşan mahallesi’nin Yenicami olduğunu belirterek söke hüseyin yörük“Otogarın arka kısmında hızlı bir yapılaşma sürüyor. Şu anda çok katlı 4-5 bina yapılıyor. Bununla birlikte ileriye dönük yapılaşma daha da artacak. Çünkü Aydın Büyükşehir Belediyesi otogarı kaldırıyor. Bunun yanında geçtiğimiz günlerde hem Tariş İncir Tarım Satış Kooperatifi hem de Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi buradaki işletmelerini taşıma kararı aldı. Yani 2017 yılında taşımasalar bile 2018’de taşıyacaklar. Tariş Mahallede büyük bir alanı kapsıyor. Buralar Nazım İmar Planında konut alanı olarak gözüküyor. Otogarın yerinin değişmesi, bunun yanında Tarişin tesislerini taşımasıyla oluşacak boş alanlar konut alanı olacak. Bir anda Yenicami Mahallesinin nüfusu 20 binleri geçecek. Bundan dolayı Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iki okul için harekete geçmesini olumlu buluyorum. Yerinde bir karar. Yenicami Mahallesi Söke’nin en büyük mahallesi olmasına rağmen 3 okul var. Mahalledeki çocuklar başka mahallelerdeki okullara gidiyor. Yapılacak olan okullar ihtiyacı karşılayacaktır. Bunun yanında bir lisenin de mahalleye yapılması gerekiyor. Yenicami gelişiyor, gelişirken büyüyor. Kaymakamlığında Yenicami Mahallesine yapılacağı şeklindeki duyumlarımız gerçekleşirse Yenicami daha fazla rağbet görecektir.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.