Son Dakika

• No Posts Found

ATATÜRK PARKI’NIN IŞIKLANDIRMASI EKSİK

Söke Atatürk Parkı’nda ışıklandırmaların eksik olduğunu söyleyen vatandaşlar, bölgemizde iklim gereği parkların 12 ay kullanılabildiğini, ancak Atatürk Parkında ışıklandırmanın yetersiz olması nedeniyle özellikle akşamları vatandaşların parka çekinerek gittiği belirtildi. Işıklandırmanın yanı sıra peyzaj çalışması ile parkın yenilenmesi gerektiği belirtildi.

Atatürk Parkını daha çok Konak Mahallesi sakinlerini kullandığını söyleyen Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı “Atatürk Parkı ağaçların fazla olduğu parklardan biri. Yüksek ağaçlar nedeniyle mevcut ışıklandırma yetersiz kalıyor. Atatürk Parkı bundan dolayı karanlık düşüyor. Bu durum özellikle akşamları kadınları ve çocukları parkın içinden geçerken çekinerek, korkarak geçmelerine neden oluyor. Parklarda ışıklandırma önemli. Işıklandırma ne kadar iyi olursa insanlar o oranda parklara ilgi duyarlar. Söke’de yılda 1 ay bile tam soğuk olmuyor. Şu anda Türkiye’nin 21 ilinde okullar kar nedeniyle kapatıldı. Söke’de ise sıcaklık 10 derecenin üstünde. Meydanlarda rahatlıkla oturabiliyorlar. Bölgemizde kışlar böyle geçiyor. Bizim kışlarımız ılıman geçiyor. Atatürk Parkının her tarafının pırıl pırıl olmasını istiyoruz. Atatürk Parkı ışıklandırmasını yeniden ve insanları parka çekecek şekilde yapılmasını istiyoruz.”dedi.

Sadece ışıklandırmanın yeterli olmadığını söyleyen Muhtar Galip Hanaylı “Atatürk Parkı yıllardır hep aynı şekilde. Hiçbir peyzaj çalışması yapılmadı. Parkta yeni bir peyzaj çalışmasının yapılması gerekiyor. Söke Atatürk parkının yeni baştan peyzajının yapılmasıyla parklara olan ilgi biraz daha artacaktır. Söke’nin en büyük ve en ilgi gören parkının atıl durumdaymış gibi görünmesi bizleri üzüyor. Atatürk parkının da en az Söke kadar yenilenmeye ihtiyacı var.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.