Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE İLÇE MİLLİ EĞİTİM YILIN PROJELERİNİ TANITTI

ÖZEL – 2016-2017 Eğitim öğretim yılında Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 15 projeyi uygulamaya koyarken, hazırladığı Büyük Türkçe Sözlük eseriyle Necip Fazıl Fikir- Araştırma ödülüne layık görülen 

Gazeteniz YeniSöke Yazarı Yaşar Çağbayır, “TÜRKÇE BENİM SES KAYNAĞIM” projesi’nde 11. sınıf öğrencilerine konferans verecek.

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında uygulamaya koyduğu projelerini düzenlediği bir toplantı ile tanıttı. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı Filmi Fırat Anadolu Lisesi Salonunda projelerle ilgili ayrıntılı bilgiler verildi. Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın projelerin büyük bölümünün alt yapısının Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’na ait olduğunu söyledi.

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın uygulamaya koydukları projelerin her kesimi kapsadığını belirterek  projeleri Şöyle tanıttı “Birinci projemiz Meddah Çocuklar projesi. Bu Projeyi Bağarası Hürriyet İlkokulu yürütüyor. Eylül ayında başlayan proje 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası içinde final yapacak. Ortaya çıkacak gösterileri şimdiden özlemle bekliyoruz.

Mektup Yazma yarışması projesini Bağarası Hürriyet İlkokulu sorumluluğunda yürütülecek. İlçe genelindeki tüm ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencileri katılacak. Proje Kasım ayında başladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri içinde ödül töreni düzenlenecek. Burada hedef duygu ve düşüncelerini özgün cümleleriyle ifade edebilen öğrenciler yetiştirme temennisi içindeyiz.

Bayrağa Rengini Verenler projesi Batı Söke Çimento Ortaokulu sorumluluğunda yürütülecek. Ortaokullarda okuyan tüm öğrenciler katılacak. Kasım ayında başlayan proje 7 ay sürecek. Bu süre içinde şehit aileleri ve gaziler ziyaret edilecek. Sarıkamış, Ankara ve Çanakkale gezileri düzenlenecek.

Gün ışığı projesi BatıSöke Çimento Ortaokulu sorumluluğunda yürütülecek. Kasım ayında başlayan proje 6 ay sürecek. Bu proje yetim ve öksüz çocuklara yönelik bir proje.

Felsefe Kazan, Biz Kepçe projesinin sorumluluğunu Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi üstlendi. Eylül ayında başlayan proje 1 Temmuz 2017 tarihinde sona erecek. Söke’deki tüm 11. sınıf öğrencileri projeye dahil olacak.

Yine Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından yürütülecek bir başka proje her yaşta her yerde satranç projesidir. Geçtiğimiz aylarda dünyaca ünlü satranç ustası Tigor İsmaliöv Söke Belediye Meydanında düzenlenen satranç etkinliğine katılmıştı. 17 Ekimde başladı. 1 Temmuz 2017’de sona erecek.

Nesilden Nesile Sevgi Köprüsü projesi Fatma Tüzzehra Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sorumluluğunda yürütülüyor. Bu proje ile 75 yaşın üzerinde olan yaşlılar ziyaret edilecek ve yalnız olmadıkları, unutulmadıklarını hatırlatmak. Proje ekimde başladı, haziran ayında bitecek.

Yine Fatma Tüzzehra Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sorumluluğunda Suya Sabuna Dokunun projesi başlattık. Burada amacımız el hijyeni ve temizlik alışkanlığını geniş kitlelere kazandırmak. El yıkamanın sağlık bakımından önemini kavratmak.

Hilmi Fırat Anadolu Lisesi sorumluluğunda Sende Şarkını Söyle projesi başlatıldı. 19 Mayıs Atkatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Haftasında final yapacak.

Türkçem Benim Ses Kaynağım projesinin sorumluluğunu Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi üstlendi. 11 sınıf öğrencilerinin katılacağı proje Aralık ayında başladı. Yıl boyunca devam edecek. İlçemizdeki öğrencilerin yine ilçemizdeki şair ve yazarlarla bir araya gelmelerine fırsat sağlayacak, ilçemizdeki ebedi kişilikleri ve bu kişiliklerin dilimize katkılarından haberdar olmalarına ve dili doğru, etkin kullanmalarında rol model olarak bu kişiliklere örnek almalarını sağlamak. Bu kapsamda hazırladığı Büyük Türkçe Sözlük eseriyle geçtiğimiz günlerde Fikir Araştırma dalında ödül alan Yaşar Çağbayır hocamız Ocak ayında 11. sınıflara konferans verecek.

Engelli İstismarına Engel Ol projesi Kıryarlar Özel Eğitim İş Uygulama Okulu sorumluluğunda yürütülüyor. 2017 yılı Aralık ayında sonuçlanacak. Çocuk yazarlar projesi Söke Sadullah Kuşada İlkokulu sorumluluğunda yürütülüyor. 23 Nisan günü imza günü düzenlenecek.

Kalbimden Söke’mediğim kısa film ve fotoğraf yarışması Söke Anadolu Lisesi sorumluluğunda yürütülüyor. Halk Eğitim Merkezi sorumluluğunda Meslek ediniyorum projesi, Rehberlik Araştırma Merkezi sorumluluğunda Keşif Hareketi; Sıdıka İlkokulu sorumluluğunda Mangala Oyna projelerimiz var.” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.