Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE SÜİKASTI, TÜRKİYE SÖKE’Yİ KONUŞUYOR


Sökeli Polisin Ankara’da Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u öldürmesi ilçede günün konusu olurken, yaygın basın Söke’yi mesken tuttu. Dün sabahtan itibaren Anadolu Ajansı, Sow TV, A haber, Yeniasır gibi pek çok haber kanalının Söke’de süikast ile ilgili haberler yaptıkları görüldü.

Sabahtan itibaren Söke’ye gelen ajanslar başta muhtarlar olmak üzere Mevlüt Mert Altıntaş’ın Çeltikçi Mahallesi Mehmetcik Caddesinde ailesinin yaşadığı apartman sakinlerinden bilgi almaya çalıştılar. Mevlüt Mert Altıntaş’ın ailesinin yaşadığı Çeltikçi Mahalle Muhtarı Önder Aşçı ile röportaj yapmak isteyen haber ajansları sıraya girdiler.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş, Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesini bitirdikten sonra İzmir Rüştü Ünal Polis Meslek Yüksekokulunu bitirmiş ve 2014 yılında polis olarak göreve başlamıştı. Pazartesi günü akşamı olayın duyulmasından sonra Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Büyükelçiyi öldüren zanlının ailesinin yaşadığı Çeltikçi Mahallesi Mehmetçik Sokaktaki evde polis arama yapmış ve baba Esrafil Altıntaş, anne Hamdiye Altındaş ve kız kardeşi Sezer Özeroğlu gözaltına alındı. İlk ifadeleri Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde alınan aile fertleri daha sonra Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğüne götürüldüler. Annenin Kemalpaşa Mahallesinden olduğu, babanın ise Manisalı olduğu bilgisi verildi. Bunun yanında iki akrabasının daha gözaltına alınarak Aydın’a götürüldüler.

Dün açıklamalarda bulunan Çeltikçi Mahallesi Mehmetçik Caddesindeki Altıntaş ailesinin aynı apartman’da oturan komşularından Fatih Örsçelik, ailenin süikast olayını duyunca adeta şok geçirdiklerini belirterek “Süikastçının oğulları olduğunu gören aile büyük bir şok yaşadı. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Zaten Mert Altıntaş ailesine çok fazla ziyaret etmiyordu. Yakından tanımıyoruz. Aile kendi halinde bir aileydi.”dedi.

Söke’de günün konusu Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un bir Sökeli polis tarafından öldürülmesi oldu. Zanlının okuduğu okul olan Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Levent Yıldız, tüm bilgileri kaymakamlığa verdiğini belirterek, okul bahçesine basının girmesinin yasak olduğunu söyledi.

Çeltikçi Mahalle Muhtarı Önder Aşcı, ailenin muhtarlığa adres beyanının 26 Ekim 2016 olarak görüldüğünü belirterek “Aile evi 3 yıl önce almış ama adres beyanlarını 26 Ekim 2016 tarihinde yaptırmışlar.   Bu alenin mahallemize kayıtları iki ay önce yapıldı. Fakat 2-2.5 senedir burada oturduklarını öğrendik. Daha önce bana Sarıkemer’den geldikleri duyumu gelmişti ancak böyle bir şeyin de söz konusu olmadığını öğrendik. Annesi emekli, babası yeni emekli olmuş. Komşuları ile ilişkilerinin iyi olduğunu öğrendik” dedi.

Saldırganın annesinin Söktaş’tan emekli olduğu, babasının ise işçi emeklisi olduğu belirtildi. Söke Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük, kendisinin de Söktaş’ta çalıştığı için aileyi tenğdığını belirterek “Saldırganın çocukluğunu bilirim. Daha Çumhuriyet Anadolu Lisesini bitirdikten sonra bir daha görmedim.”dedi.

Sarıkemer Mahalle Muhtarı Mehmet Dalma ise Saldırgan ve Ailesinin Sarıkemer’de yaşadığı söylentilerinin asılsız olduğunu söyledi. Mehmet Dalma, “Saldırgan’ın Sarıkemerle hiçbir alakası yoktur. Sarıkemer’in adının bu olayla anılmasını rencide olarak görüyorum. Sarıkemer’in adının bu türlü olaylarla lanse edilmemesi için elimden geleni yapacağım. Saldırgan ve ailesinin bugüne kadar Sarıkemer’de hiç ikamet etmediği ve hiçbir alakasının olmadığını beyan ederim” diye konuştu.

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, olayın yargıya intikal ettiğini belirterek, olayın tüm ayrıntılarının ortaya çıkması için herkesin yargıya yardımcı olmasını istedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.