Son Dakika

• No Posts Found

HALK EĞİTİM KURSLARINA GİTTİLER, EMEKLERİNİ SERGİLEDİLER

Söke Halk Eğitim Merkezi her alanda kurslar açarken, kadınlara yönelik açılan hobi ve meslek edindirme kurslarında ortaya el emeği, göz nuru ürünlerini dün han kafede sergilediler. Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan hobi ve meslek edindirme kurslarında ortaya çıkan el emeği, göz nuru ürünler artık aile ekonomilerine katkı sağlayacak.

Değişik branşlarda açılan kurslarda yapılan işler görücüye çıktı. Açılışa Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Saim Korkut başta olmak üzere davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Türk kadını üretkendir” diyerek sözlerine başlayan Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu; “El ürünlerinin sergilenecek olması, satış suretiyle gelir de elde edecek olması önemli bir hadise. Halk Eğitim Merkezimiz ve Söke Belediyemiz arasında güzel bir işbirliği var, inşallah artarak devam edecek. El birliği ve gönül birliği ile birçok şeyin üstesinde gelinebileceğine inanıyoruz. Kadın El Emeği Pazarının başta kadınlara olmak üzere Söke’ye hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Kadın El Emeği Pazarının açılış kurdelesi kesilirken, protokol üyeleri ve davetliler Pazar alanını gezdi. Söke Belediyesi kadın el emeği pazarının sürekli olarak açık kalacağı, ürünlerin sürekli olarak sergilenip, satışa sunulacağı belirtildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.