Son Dakika

• No Posts Found

“BEN HALK GÜNLERİNİ KAPALI KAPILAR ARDINDA DEĞİL, MEYDANDA, SOKAKTA, PAZARDA YAPIYORUM”

Önceki gün Söke Çarşamba pazarında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, vatandaşlardan her ay Söke’de halk günleri yapması konusunda talepleri üzerine, kendinin halk günlerini kapalı kapılar ardında değil sokakta, meydanda yaptığını söyledi. Çerçioğlu Söke Çarşamba pazarında da halk günü yaptığını belirterek, kendisinin halkın içinde, halkla birlikte yaşadığını söyledi.

Söke Çarşamba pazarında alış verişte yapan Başkan Özlem Çerçioğlu, tezgahlarına uğrayıp alışveriş yaptığı pazarcılar “Başkanım sen bizim tezgahımıza gelip alışveriş yapıyorsun. Dertlerimizi dinliyorsun, bizde para almayız, bizim tezgahımızı şereflendirdiniz” şeklinde söylemlerine rağmen Özlem Çerçioğlu, ısrarlı şekilde pazardan aldığı ürünlerin parasını ödediği görüldü.

Özlem Çerçioğlu, halk günleri adı altında büyük çoğunluğunu önceden davet edilen kişilerle yapılan toplantıları atıfta bulunarak “Ben solanlarda, kapalı kapılar ardından önceden isimleri belirlenmiş kişilerle halk günleri yapmıyorum. Ben halk günlerini, sokakta, meydanda, pazarda yapıyorum. Bugün Söke Çarşamba pazarında halk günü yapıyorum. Benim halk günlerim kapalı kapılar ardında değil, meydanda, pazarda olur. Bu gün Söke Çarşamba pazarına habersiz geldim. Sizlerin dertlerini, taleplerine dinlemeye geldim. Bugün bu saatlerde Çarşamba pazarına gelen herkes, talep, şikayet, sorun ve dertlerine anlatabilirler. Her ayın bir çarşambası Söke Çarşamba Pazar yerine gelip sizlerle toplantılar yapacağım.”dedi Çerçioğlu’nun etrafını saran vatandaşlar ayın kaçıncı Çarşambası geleceği konusunda ısrar edince Çerçioğlu “Benim halk günlerim habersiz olur. Öyle bindirilmiş kıtalarla halk günü yapmak. Habersizce gelir, pazarda kimler varsa onların sorunlarını dinlerim. Halk günü böyle olur.”dedi.

TAŞ OÇAKLARI VE

YENİKENT DERESİ SORUNU

Özlem Çerçioğlu’na, gelen şikayetlerin arasında Yenikent Deresi oldu. Vatandaşlar Yenikent Deresinin temizlenmesi istekleri üzerine Çerçioğlu “Bilindiği gibi Yenikent Deresi bizim sorumluluğumuzda değil. DSİ’ye derenin durumu ile ilgili sizlerden gelen şikayetleri yazılı olarak bildireceğim. Derenin temizlenmesini isteyeceğim. Bunun yanında taş ocaklarının çevreye kirlettiği şeklinde şikayetler var. Vatandaşlar toz soluduklarını söylüyorlar. Bitkilerin fotosentez yapmadığı şikayetleri var. Bu şikayetleri hepimiz şahit olduk. Çevre İl Müdürlüğüne bu konuyu da yazılı olarak bildireceğim. Bu konu ile ilgili çalışmaları yapacağım. Bu sorun Söke için ciddi bir sorun. Sizde basın mensupları olarak bu konu üzerinde durun. En fazla şikayeti taş ocaklarından alıyoruz. 100 metrede 5 kişi bu konuda şikayet ediyor. Bu durum halk sağlığını doğrudan ilgilendiriyor. Demek ki ben bu konuda çalışmamışım. Gerekli girişimleri yarından itibaren başlatıyorum.”dedi. Yenicami Mahallesi kızılılgın mevkii küme evleri yolunun yapılması sözünü veren Çerçioğlu, danışmanlarından not almalarını istedi.

SÖKE’YE KONSERVATUAR,

FEVZİPAŞA’YA PARK

Özlem Çerçioğlu, Söke’ye kültür kenti haline getirme sözü vererek “Ben Söke’ye sorunları dinlemeye geldim. Biraz önce Fevzipaşa Mahallesinden bir kardeşimiz mahallesinde park olmadığını. Yürüyüş yollarının bulunmadığını söylediler. Hemen uygun bir arazi aramaya başlıyoruz. Fevzipaşa Mahallesine park ve yürüyüş yolu yapacağım. Bunun yanında Aydın Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi Konservatuarının şubesini Söke’ye açabiliriz. Söke bir kültür kenti olacak. Söke’de daha fazla kültür konularına ağırlık verecek.”dedi.

SU PAHALI DEĞİL

Özlem Çerçioğlu su fiyatlarının düşürülmesi konusundaki isteklere ise “Türkiye’de 30 Büyükşehir Belediyesi var. Su fiyatları bakımından Aydın 30 belediye arasında 16. sırada. Biz suyu yer altı kaynaklarından çıkarıyoruz. Maliyeti var. Aydın’da su pahalı değil.”dedi.

 

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.