Son Dakika

• No Posts Found

1/5000 ÖLÇEKLİ NAZIM İMAR PLANINA İTİRAZ BAŞKAN’DAN DEĞİL, BAŞKAN YARDIMCISI BÜROKRATTAN


İsmail Eravcı

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 1/5000 Ölçekli Söke Nazım İmar Planına yapılan itirazın Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran imzasıyla değil, başkan yardımcılığı görevini yürüten aynı zamanda belediye bürokratı olan Mine Aşçı imzasıyla yapılması dikkat çekti. Belediye Başkanı görevdeyken, Belediye Başkanı adına başkan yardımcısının itirazda bulunmasının nedeni ise merak ediliyor.

Bir ay süresince askıda kalan Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından kabul edilen 1/5000 ölçekli Söke Nazım İmar Planı Revizyonuna itirazın Askı süresinin sona ermesine kısa bir zaman kala itiraz etti. İtirazları yapmak için Söke Belediyesinin son güne beklemesinin nedeni ise açıklanmadı. Bunun yanında itirazın Söke Belediye Başkanı görevdeyken, başkan yardımcısı bürokratın imzasıyla yapılma ise kafaları karıştırdı. Daha önce Söke Belediyesi tarafından hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı revizyonunun Aydın Büyükşehir Belediye Meclisinde görüşmeleri sırasında toplantıya katılmayan Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ın itirazların Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde reddedilmesi durumunda kendine yönelik önlem aldığı şeklinde yorumlanıyor.

Belediye Başkanı Süleyman Toyran görevde olduğu halde itirazların başkan yardımcısı tarafından yapılmasının yeni bir tartışma yaratması bekleniyor. Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bugün yapılacak toplantısında bu itirazlar karara bağlanacak. Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 1/5000 ölçekli Söke Nazım İmar Planı Revizyonunda Söke Belediyesini en çok rahatsız eden konu ise Söke Çayı üzerinin kapatılarak otopark ve yeşil alan olarak önerilmesi olduğu düşünülüyor.

Çünkü Söke Belediyesi’nin caddelere 20 metre genişletmeye gücünün yetmeyeceğini belirten vatandaşlar “Söke’de bir sıkıntı var. Aydın, İstasyon, Dere, At Pazarı, Koçlar, Albayrak gibi caddelerin genişletilmesi uzun yıllar alacak. Sanki Söke Belediyesi’nin hazırladığı plan kabul edilirse hemen genişleme başlayacak gibi algı yaratılıyor. Söke’de trafik sıkıntısı uzun süre devam eder. Bunun yanında çay üzerindeki işyerlerinin yıkılması konusunda Söke belediyesi plansız çalışma yapıyor. Esnaf içinde iken işyerlerini yıkmaya çalışıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin çay üzerine otopark ve yeşil alan planlaması nedeniyle Söke Belediyesini zorluyor.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.