Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE 22 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALACAK


İsmail ERAVCI -ÖZEL-

2016-2017 Eğitim öğretim yılı birinci yarısı bugün karnelerin dağıtılması ile sona eriyor. Bugün karnelerini alacak öğrenciler 15 gün tatil yapacaklar. Söke Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nun katılımıyla düzenlenecek olan karne töreni saat 11.00’de Söke Fahrettin Uyguntüzel ilkokulunda yapılacak.

Söke’de ilk, orta ve liseler olmak üzere devlet ve özel okullarda öğrenciler, karnelerini alacaklar. 2016-2017 Eğitim öğretim yılının 6 Şubat 2017 pazartesi günü başlayacak. Söke’de yaklaşık 22 bin öğrencinin karne alması bekleniyor. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte Çeltikçi Mahallesi’de bulunan Fahrettin Uyguntüzel İlkokulunda öğrencilere karne dağıtacak.

Uzmanlar, 2016-2017 Eğitim öğretim yılı ikinci döneminin daha zorlu geçeceğini belirterek, öğrencilerin 15 günlük tatil süresini en iyi şekilde geçirmeleri istendi. 2016-2017 Eğitim öğretim yılının ikinci döneminde özellikle ortaokul ve Lise son sınıflarının geleceklerini yakından ilgilendiren TEOG ve LYS sınavlarının yapılacağını söyleyen uzmanlar “Öğrenciler önümüzdeki 15 günlük tatili çok iyi değerlendirsinler. Onları yakından ilgilendiren önemli bir sınav var. Bu sınavlar öncesinde dinlensinler.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.