Son Dakika

• No Posts Found

ÇEVRE DÜZENLEMESİ İÇİN OKULUN TATİL OLMASINI BEKLİYORUZ


İsmail ERAVCI -ÖZEL-

2016 Yılının son Çarşamba gününü Söke pazarında geçiren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, pazarda karşılaştığı Kisir Mahalle Muhtarı Baki Suna’nın okul çevresinin düzenlenmesi isteğini geri çevirmemiş ve okulun çevre düzenlemesini yapacağı sözü vermişti.

Kisir Mahalle Muhtarı Baki Suna, ziyaretten sonra düzenlemeyi yapacak Aydın Büyükşehir Belediye görevlileri ile durum değerlendirmesi yaptıklarını belirterek “Çevre düzenlemesinin 15 tatili içinde yapılması konusunda görüş birliğine vardı. Okullar bugün itibariyle tatile giriyor. Önümüzdeki 15 gün içinde Kisir ilkokulu ve Ortaokulu çevresinde çevre düzenlemesi yapılacak. Kisir Çayı köprüsü ile okul arasında kalan alanda çalışma yapılması kararlaştırıldı. Bu arada okulun bahçesine de yeni bir oyun grubu konulması bizleri daha çok memnun edecek. 15 tatili sonrasında okula gelen öğrenciler farklı bir okul çevresi ile karşılaşacaklar. Kisir önemli bir öğrenci taşıma merkezi. Kaygıllı, Güneyyaka, Güzeltepe, Köprüalan, Karakaya, Söğutözü, İsliler, Sayrakçı, Pamukçular, Nalbantlar, Karacahayıt ve Çalıköy Mahallesinden öğrenciler Kisir’e taşınıyor. Kisir Mahallesinin kendi öğrencilerini de eklersek 13 mahallenin öğrencileri Kisir Mahallesinde eğitim öğretim görüyor. Söke’de bu kadar yaygın alandan öğrenci gelen başka bir taşıma merkezi yok. Bunun için Kisir ilkokulu ve ortaokulu çevre düzenlemesi Büyükşehir Belediyesi’nin imajı olacak. Çalışmaları sabırsızlıkla bekliyoruz.

15 günlük yarı yıl tatilinde düzenlemenin yapılması hem düzenlemeyi yapan ekibin rahat çalışmasını sağlayacak, hem de bu çalışmadan öğrenciler rahatsız olmayacak. Öğrencilerimiz tatil dönüşünde farklı bir çevre ile karşılaşacak. Kendilerine farklı bir ortamda bulacaklar. Büyükşehir Belediyemizin bir an önce çalışmaya başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz.”dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.