Son Dakika

• No Posts Found

TRAFİK IŞIKLARI ALTINDA PARK ETME ALIŞKANLIĞI DEVAM EDİYOR


İsmail ERAVCI -ÖZEL-

Duraksamanın bile yasak olduğu Konak Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan kavşakta trafik ışıkları altına park edilen araçlara bir türlü çözüm bulunamıyor. Duraksamak yasaktır levhası olmasına rağmen araçlarının dörtlüleriniyakan sürücüler, sinyalizasyon sisteminin altına araçlarını park ederek trafiğin sıkışmasına neden oluyorlar.

Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar “Cumhuriyet Meydanındaki trafik ışıkları altına araç park edildiğinde Aydın Caddesinde sıkışıklık artıyor. Trafik ışıkları altına araç park edilmiyorsa Aydın Caddesinde trafik sıkışıklığı fazla hissedilmiyor. İki sürücü aracını getirip ışıkların altına bırakıyor. Araçlar tek sıra oluyor. Araç kuyruğu uzuyor. Zaten Yeşil ışığın yanma süresi 18 saniye. 18 saniyede en fazla 7-8 araç geçiyor. Oysa trafik ışıklarının altına araçlar park edilmese bu sefer kavşaktan geçecek araç sayısı bir kat artacak ve Aydın caddesinde yoğunluk azalacak. Bu durum sabah saatlerinde ve mesai bitiş saatlerinin yanı sıra yağmurlu günlerde kendini daha fazla hissettiriyor.

Sürücülerin trafik ışıkları altına araç park etmelerinin önüne geçilsin. Duraksamanın bile yasak olduğu bir yerde parklara izin verilmesin. Aydın Caddesinde trafik sıkışıklığını bu park eden araçlar neden oluyor. İki araç park ediyor, Aydın Caddesi’nin trafiği alt üst oluyor. Bizim istediğimiz sürücülerin buraya araç parklarına izin verilmemesi. Buradaki araç parkları sıkı tutulursa Aydın Caddesinde çok fazla sorun olmaz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.