Son Dakika

• No Posts Found

“SÖKE REFERANDUMDA EVET DİYECEKTİR”


Fatih Gürer:1 Şubat tarihinde milletvekilimiz Abdurrahman Öz’ün Söke’de düzenleyeceği basın açıklaması ile çalışmaları başlatacağız ve bu süreçte sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacağız.

İsmail ERAVCI -ÖZEL-

AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, Anayasa değişikliğinin gündem maddesi olduğu referandum ile ilgili çalışma stratejilerini yarın Nazilli’de AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen başkanlığında yapılacak ilçe başkanları toplantısında belirleyeceklerini söyledi. Söke olarak referandumla ilgili çalışmalarını 1 Şubat tarihinde başlatmayı planladıklarını söyleyen Gürer, 4 Şubat tarihinde ise İl Başkanı Ömer Özmen ve milletvekilleri ile akşama kadar Söke’de çalışma yapacaklarını söyledi.

Fatih Gürer yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi Anayasa değişikliği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Parti ve MHP’nin ortak hareketi ile kabul edildi. Cumhurbaşkanımızın onayı ile halkın oyuna sunulacak. Öncelikle anayasa değişikliği kapsamında 18 maddenin değişmesi halkın onayına sunulacak. Bu 18 maddelik anayasa değişikliği teklifinin ülkemize ve milletimize faydalı bir değişiklik olduğunu düşünüyoruz.”dedi.

YARIN İLÇE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILACAK

Ülkemizin daha müreffeh yarınlara ulaşması, vatanın bekası, Aydınlık bir Türkiye için anayasa değişikliğinin şart olduğunu dile getiren Fatih Gürer “Biz güçlü ve büyük Türkiye için evet diyoruz. Bugün (dün) İl Başkanımız Ömer Özmen Ankara’da İl Başkanları toplantısına katılıyor. 27 Ocak Cuma günü yani yarın Nazilli’de İl Başkanımız Ömer Özmen başkanlığında ilçe başkanları toplantısı yapacağız. Geniş kapsamlı yapılacak bu toplantı ile gerek Aydın’da gerekse Söke’de referandum çalışmaları yol haritasını belirleyeceğiz.

İstikrarlı bir Türkiye 2023 hedeflerine ulaşmak adına çok önemli olan referandumda anayasa değişikliğinin kabul edilmesi doğrultusunda çok yoğun şekilde çalışacağız. Bizler bu milletin 15 temmuzda yere düşürmediği bayrağımızı yine meydanlarda sahip çıktıkları vatanımızı daha yükseklere çıkarmak için yoğun şekilde çalışacağız.”dedi.

SÖKE’DE EVET

İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Anayasa değişikliği ile ilgili referandumun Nisan ayı başında yapılacağını söyleyen Fatih Gürer “Tüm milletimizin Nisan ayı ilk haftasında yapılacak referandum da sandık başlarına giderek Türkiye Cumhuriyeti tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan bu değişiklik teklifi ile ilgili oylamaya katılmaya davet ediyoruz. Milletimizin sağ duyusuna, milli iradenin Türkiye’de de, Aydın’da da, Söke’de de evet diyerek anayasanın 18 maddesi ile ilgili değişikliklere büyük çoğunlukla kabul edeceğinden eminiz.

Bizler teşkilat olarak il başkanımız ve milletvekillerimizle beraber Söke’de sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmadan neden evet denilmesi gerektiğini hemşehrilerimize anlatacağız. İnşallah anayasanın 18 maddesinin değişmesi Nisan ayında yapılacak referandumda halkımız değişiklik yönünde oy verecektir. İnancımız tamdır. Tüm Sökelileri anayasaya evet demeye çağırıyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.