Son Dakika

• No Posts Found

ÖZTÜRK: ELEKTRİKLERİN KESİLMESİ İNSANİ BİR DAVRANIŞ DEĞİL


İsmail ERAVCI -ÖZEL-

MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk, medeniyet olarak adlandırılan elektriklerin kesilerek insanlara zorunlu tahliye etmeleri yönünde bir davranışın insani olmadığını belirterek, hele bu uygulamayı halkın oyları ile seçilmiş bir kurumun yapmasının durumu daha da vahimleştirdiğini söyledi.

Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran ve yönetiminin öngörüsüzlüğü, vizyonsuzluğu nedeniyle Koyuncuoğlu Pasajı olarak bilinen çay üzerinde dükkanları bulunan esnaflara deyim yerindeyse hayatı zehir ettiğini belirten Veysel Öztürk “Ortada hukuki bir durum var. Bir mahkeme kararı var. Bu dükkanlar öyle veya böyle boşaltılacak. Buna hiç kimsenin itirazı yok. Ancak yıkım sürecinde uygulanan yöntemi kabul etmek mümkün değil. Söke Belediye yönetimi yıkım sürecini iyi yönetemedi. Belediye Başkanı Süleyman Toyran bugün söylediğini, yarın inkar etti. Koyuncuoğlu Pasajı esnafları karşısında adaletli bir tutum izleyemedi. Hepimiz biliyoruz ki Söke Belediye Başkanı 2014 yılı Ağustos ayından itibaren bu süreci yönetemedi. Deyim yerindeyse eline yüzüne bulaştırdı. Önce Pasajdaki esnaflara yeni bir çarşı yaparak onlara iş yeri temin edeceğini söyledi. Pasaj için ihaleye çıktı. Daha sonra ihale bazı gerekçelerle iptal edildi. İkinci defa ihaleye çıkıldı. İnşaat başladı, işyerleri bitmeden pasajdaki esnaflar tahliyeye zorlandılar. Dükkanların tamamı boşalmadan kepçeler getirilerek dükkanların yıkımına geçildi. Gelen tepkiler üzerine geri adım attılar.

Şimdi de elektrikler kesiliyor. Bunun kabul edilmesi zor. Elektrik günümüzde insanların yaşamlarını kolaylaştıran en önemli faktör. Sen geliyorsun dükkanları boşaltmadıkları için elektrik kesiyorsun. Bu durum insani bir davranış değil. Bu tür uygulamalar 1900’lü yıllarda kaldı. Şimdi buradaki insanlar mum ışığında, lüküslerle ellerinde kalan son malları satmaya çalışıyorlar.

Dışarıdan gelen insanlar Söke için ne düşünür diye bir düşünmek gerekli. Söke Belediye yönetimi çok kötü bir süreç yönetti. Sürekli yalpaladı. Söke Belediyesi çok kötü yönetiliyor. Adeta vizyonsuzluk örneği veriyor. Şehrin tam ortasında yaklaşık 6 aydır terkedilmiş işyerleri duruyor. Bir daha söylüyorum, elektrik kesmek insani bir davranış değildir. Tahliyenin bu kadar uzamasının tek sorumlusu da Söke Belediye yönetimidir.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.