ANKARA’DA FAALİYET GÖSTEREN AYDINLILAR DERNEĞİ YÖNETİMİ SÖKE’DE ZİYARETLERDE BULUNDU


İsmail ERAVCI 

Halil Apaydın: Ankara’da yaklaşık 15 bin Aydınlı bulunuyor ve hedefimiz tüm Aydınlıları bir çatı altında toplayıp, Ankara’da ilimizi en iyi şekilde tanıtmak,

Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği yeni yönetimi Aydın ili genelinde sürdürdükleri temaslarını dün Söke’de devam ettiler. 15 Ocak 2017 tarihinde yapılan genel kurul ile yeni yönetimini belirleyen Halil Apaydın Başkanlığı’ndaki Aydınlılar Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği yöneticileri bir dizi ziyaretler için Söke’ye geldiler.

Dernekle ilgili bilgi veren dernek başkanı Halil Apaydın, Ankara’da yaşayan Aydınlılar tarafından 1992 yılında kurulan derneğin faaliyetlerine devam ettiğini belirterek “Bugün itibariyle binin üzerinde üyemiz var. Üye olmayanlarla birlikte yaklaşık 2500 kişi faaliyet gösteriyor. Bizim hesaplarımıza göre toplamda Ankara’da 15 bin Aydınlı bulunuyor. Dernek olarak Aydının tanıtımı adına göstereceğimiz faaliyetler Aydın ilindeki kurum ve kuruluşların katkılarıyla anlam kazanacak. Amacımız Aydın ilini tanıtmak. Dün (önceki gün) Efeler ilçesinde sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettik. Bugün (dün) sabahtan Didim Belediye Başkanı ve Didim Ticaret Odasını ziyaret ettik. Öğleden sonrada Söke Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve esnaf odaları temsilcilerini ziyaret ediyoruz. Ayrıca günün programında Kuşadası Belediye ziyaretimizde var. Yarın (bugün) Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret edip Çine ve Nazilli Belediye Başkanları ile sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edeceğiz. Biz Ankara’da Aydın’ı tanıtırken, Aydın’daki sivil toplum kuruluşlarının bize destek olmasını istiyoruz. Çünkü bizim orada yapacağımız faaliyetlere Aydın’daki sivil toplum kuruluşları katılmazlarsa hiçbir anlamı olmaz.”dedi.

Dernek olarak katılımcı oldukları AB Projelerinde 200’den fazla yabancı uyruklu ülke vatandaşına harmandalı zeybeği öğrettiklerini söyleyen Halil Apaydın “20 yıldır devam eden zeybek kursiyerlerimizle daha önce Aydın’da 525 kişi ile harmandalı oynayarak oluşturulan Guinness rekoru, 17 Nisan 2011 tarihinde Ankara’da derneğimizin düzenlediği en yüksek katılımlı harmandalı zeybeği gösterisine katılan 702 kişi ile kırılmıştır. Bu rekoru 10 kişi ile kırmak istiyoruz.”dedi

Söke Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı ve Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu yönetim kurulu başkan yardımcısı Mehmet Gül, Ankara’da Aydınlılar Derneği olduğunu bilmenin çok güzel bir duygu olduğunu belirterek “Dernek önemli. Böyle bir derneğin Ankara’da olduğunu bilmek Ankara’ya gidecek Aydınlılara güven verecektir. Yapılan ziyaretlerde çok önemlidir.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.