Son Dakika

• No Posts Found

KAYMAKAM KURTBEYOĞLU BAĞARASINA ÇIKARTMA YAPTI


İsmail ERAVCI

İlçedeki daire müdürlerinin büyük çoğunluğunun hazır bulunduğu toplantıda Bağarası’nda vatandaşlarla halk günü toplantısı yapıldı.

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu vatandaşla buluşma programı kapsamında gerçekleştirdiği halk toplantılarının birincisini Bağarası Mahallesinde yaptı. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu tarafından gerçekleştirilen Halkla buluşma toplantısına Söke’deki daire Müdürlerinin büyük bölümü katıldı. Toplantıya Söke İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Ömer Şimşek, SGK Müdürü Recayi Balcıoğlu, İşkur Müdürü Cemil Altın, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Turan Günen, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, Müftü Ahmet Yayla, Sağlık Müdürü Ersev Kuyucu, Söke Vergi Dairesi Müdürü Süleyman Demir, İlçe Jandarma Komutanı, Mal Müdürü gibi daire müdürleri katıldılar.

Halkla buluşma toplantısına Bağarası Mahalle Muhtarlarının yanı sıra Sofular, Demirçay, Çavdar, Kaygıllı, Güneyyaka, Kisir, Nalbantlar, Pamukçular, Karaatlı, Akçakaya, Burunköy gibi mahalle muhtarının yanı sıra bölgedeki okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Yaklaşık 50 kişi halk gününe katıldı.

Bağarası Mahallesi Belediye Düğün Salonunda gerçekleşen toplantı saat 14.00 sıralarında başladı.  Kaymakam Kurtbeyoğlu, Bağarası’nın bakıldığında pek çok ilçeden daha büyük bir yer olduğunu belirterek “Bağarası önemli mahallelerimizden biri. Bugün buraya sizlerin sorunlarını, taleplerini dinlemeye geldik. Söke’deki daire müdürlerimizle birlikte sizlerin  karşısındayız. Burada sizi ilgilendirsin yada ilgilendirmesin tüm sorun ve isteklerinizi söyleyebilirsiniz. Ayıp olur mu diye düşünmeyin. Aklınıza gelen her şeyi burada söyleyin. Sizlerin sorunlarını burada çözmeye çalışacağız, çözemediklerimizi üst mercilere bildireceğiz.”dedi

Kaymakam Kurtbeyoğlu’nun Bağarası Mahallesi’ndeki halkla buluşma toplantısındaki ilk sözü Kisir Mahalle Muhtarı Baki Suna aldı. Baki Suna Kisir’e 11 yerleşim yerinden öğrenci geldiğini belirterek “Kisir okulunda tuvalet yeterli değil. İkinci bir tuvalet yapılmasını istiyoruz. Bunun yanında okulun önündeki yolun çevre düzenlemesi yapılmasını istiyoruz. Çocuklarımızın daha düzenli bir ortamda oynamasını istiyoruz.”dedi.

Sofular Mahalle Muhtarı Zeyhat Kurt, aralarında Avcılar, Aslanyaylası, Bayırdamı, Sofular, Demirçay, Kaygıllı ve Çavdar’ın bulunduğu 7 mahallenin mobese kameralarının çalışmadığını belirterek “Bölgede salma hayvancılık yapılıyor. Hırsızların yakalanması ve belirlenmesinde bu kameralara büyük görevler düşüyor. Bu kameralar şu anda çalışmıyor. Bunların çalışmasını istiyoruz.”dedi.

Bu talep üzerine Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, köy tüzel kişilikleri tasviye edilerek mahalleye dönüştürülürken kameraların teslim edildiği bir yer olmadığını belirterek “Bu konu daha öncede gündeme geldi. Köy tüzel kişilikleri belediyeye teslim edilirken kameralar bunun içinde yer almamış. Bu konuyu belediye ile çözmeliyiz. Yeni bir karar alarak bu kameraları belediyeye verelim.”dedi.

Söke Belediye Meclis üyelerinden Mehmet Taşcı, Bağarası Sağlık Ocağının saat 17.00’den itibaren hizmet vermediğini belirterek “Bağarası çevresi ile birlikte büyük bir yerleşim yeri. Merkezi bir yer. Biz sağlık Ocağının 24 saat açık kalmasını istiyoruz. Ayrıca 112 acil istasyonu merkezlerinden biri Bağarası’nda açılması konusunda çalışmalar ne durumda.”dedi.

Bunun üzerine İlçe Sağlık Müdürü Ersev Kuyucu, bu konuda çalışmaların İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü belirterek “Sağlık Merkezi için kriterler var. Bu kriterlere Bağarası uzaklık ve nüfus bakımından tutmuyor. Biz buna rağmen teklifimizi yaptık. Bakanlıktan gelecek sonucu bekliyoruz.”dedi.

Kaymakam Kurtbeyoğlu, Bağarasının çevresi ile birlikte nüfusunun 11 bin 700 dolayında olduğunu belirterek “Buraya 112 acil istasyonu kurulması gerekli.”dedi. Ersev Kuyucu, uygun bir yer bulunduğunda hemen 112 acil istasyonu kuracaklarını söyledi. Bunun yanında Bağarası Kemalpaşa ilkokulu, Bağarası Ana Okulu, Bağarası Lisesinin bahçesindeki suyun tahliye edilmesi, Kalçık yolu, Sarp Deresi gibi pek çok sorun kaymakama iletildi.

Toplantı sonunda Bağarası sokaklarında vatandaşlarla sohbet eden Kaymakam Kurtbeyoğlu, Bağarası Salı pazarını gezmeyi de ihmal etmedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.