Son Dakika

• No Posts Found

TARİHİ ESER KAÇAKÇILARI AĞAÇLI’DA JANDARMADAN KAÇAMADI


İsmail ERAVCI

Söke İlçe Jandarma Komutanlığı’nca geçtiğimiz günlerde Ağaçlı Mahallesi’nde rutin araç kontrolleri sırasında 3 kişinin yakalandığı bilgisi verildi. Y,E.C isimli şahsın gözaltına alındığı, ehliyetsiz araç kullanan Y.Ö. adlı kişiye para cezası kesilerek araçın trafikten men edildiği bilgisi verildi.

Kdnuyla ilgili Aydın Valiliğinden yapılan açıklamada “Aydın İl Jandarma Komutanlığı Söke İlçe Jandarma Komutanlığınca, 06 şubat 2017 tarihinde Söke İlçesi Ağaçlı Mahallesinde icra edilen önleyici kolluk faaliyetinde, araç kontrolünde esnasında şüpheli hareketlerde bulunan H.K., Y.Ö. Ve Y.E.C.  durdurulmuştur.

Yapılan kimlik sorgulamalarında hırsızlık, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak, 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarından aranan H.K., güveni kötüye kullanma, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçlarından aranan Y.Ö ve uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak, 6136 sayılı kanuna muhalefet ve uyuşturu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçlarından aranan Y.E.C. İsimli şahıslar yakalanmıştır.

Adli makamların talimatı ile yapılan aramada (1) adet çiçek desenli bakır renkli küllük, (7) adet sikke metal para, (1) adet tokmakbaşlı gül ağacından yapılma asa ve (1) adet nal çivisine el konulmuştur.

Adli makamların talimatı doğrultusunda uyuşturucu ve uyarıcı madde bulundurmak veya kullanmak suçundan hakında yakalama kararı bulunan Y.E.C. İsimli şahıs gözaltına alınmıştır.

Ayrıca sürücü Y.Ö. İsimli şahsın daha önceden uyuşturucu veya uyarıcı madde etkisi altında araç kullanmak suçundan sürücü belgesine el konulduğu,, sürücü belgesiz olarak araç kullanmak suçundan para ceza kesilerek araç trafikten men edilmiştir.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, halkımızın huzur ve mutluluğu için her türlü olayın önlenmesi ile suç işleyenlerin yakalanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam etmektedir.”denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.