Son Dakika

• No Posts Found

SARIKEMER – AVŞAR YOLU DEFORME OLMAYA BAŞLADI


İsmail ERAVCI

Ağır tonajlı maden kamyonlarına yol dayanmıyor. Ekim ayı içinde asfaltlanan Sarıkemer Avşar Yeşilköy arasındaki yolda ağır tonajlı kamyonlar nedeniyle yer yer deformeler başladığını söyleyen Avşar Mahalle Muhtarı Erdoğan Bakan, bu şartlarda yapılan asfaltın uzun süre sağlıklı şekilde kullanmalarının zor olduğunu söyledi.

Erdoğan Bakan yaptığı açıklamada “Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Ekim kasım aylarında yapılan Sarıkemer Avşar Yeşilköy arasındaki asfaltta deformeler başladı. Deformelerin nedeni ağır tonajlı maden kamyonlarından kaynaklanıyor. 40 -50 ton ağırlığındaki kamyonlar yolu sürekli kullandıklarından asfalt zeminde çökme ve kabarmalar meydana geliyor. Geçtiğimiz günlerde de böyle kabarma ve deformeler meydana geldi. Bunun üzerine Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne durumu bildirdik. Büyükşehir’den hemen geldiler ve yolun deforme olan bölümünü onardılar. Şu anda sorunsuz şekilde kullanmaya başladık.”dedi.

Muhtar Erdoğan Bakan, ancak bu şartlarda yolu uzun süre sorunsuz şekilde kullanmalarının zor olduğunu belirterek “Maden taşıyan kamyonlar 7/24 çalışıyor. Günde 100’ün üzerinde kamyon yol üzerinden gelip geçiyor. Biz yolumuz yapıldı derken kısa sürede kamyonlar tarafından tekrar deforme hale getirilmeleri sıkıntıyı artırıyor. Kamyonlara bir çözüm bulunmalı. Bunun anlamı şu Aydın Büyükşehir tarafından büyük maliyetlerle yapılan asfalt maden kamyonları tarafından kullanılmaz hale getiriliyor. Bu gidişle yollarımızı uzun süre sağlıklı olarak kullanamayacağımız anlamına geliyor. Yollarımızı daha uzun süre kullanmak için en küçük deformeleri Aydın Büyükşehir Belediyesine bildirme kararı aldık. Çünkü sorun büyümeden çözmek daha kolaydır. Yol üzerinde kamyonların oluşturduğu deformeler büyümeden onarılırsa yolun ömrü biraz daha artacaktır.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.