TÜRKİYE YARDIM SEVENLER DERNEĞİ 89. YILINI KUTLADI


İsmail ERAVCI

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Söke Şubesi kuruluşlarının 89. yıldönümü nedeniyle Pazar günü saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunup saygı duruşunda bulundu. Rahatsızlığı nedeniyle çelenk koyma törenine başkan Sülün Özbaş katılamazken, Zeki Morel’in vefatı nedeniyle bazı dernek üyeleri de çelenk törenine katılamadı.

Gülhiz Dicle’nin rahatsızlığı nedeniyle Sülün Özbaş’ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği Türkiye Yardım Sevenler Derneği Söke Şubesinde Başkan yardımcılığını Remziye Özbaşlı, sekreterlik görevini Halise Köstem, Veznedarlık görevini Cemile Davas, yönetim kurulu üyeliklerine de Zafer Yılmaz, Nedret Morel, Şerife Geç, Nesrin Muslu ve Zehra Çavaş’tan oluşuyor.

Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasından sonra açıklamalarda bulunan ikinci Başkan Remziye Özbaşlı, derneğin üye aidatlarından başka hiçbir gelirinin olmadığını belirterek “Yaptığımız yardımların tamamı üye aidatları ile yapılıyor. Bizim tek gelirimiz üye aidatları. Derneğimize üye olan kadınlar üye aidatlarını ödüyor. Bu gönüllü bir iş. Şu anda derneğimiz 21 kişiye devamlı aylık veriyor. Bunun yanında 29 öğrenciye burs veriyoruz. Ayrıca ramazan yardımları, ihtiyaç sahiplerine yardımlar ve öğrencilere giyim yardımlarında bulunuyoruz.”dedi.

Remziye Özbaş çelenk töreninden sonra günün anlam ve önemini belirterek “Ortalama bir insan ömrünün üzerinden 89 yıl, bir sivil toplum kuruluşunun tarihinde ulaşabileceği en güzel yaşlardan, en güzel anlardan biridir.  Devlet kuruluşları ve köklü kuruluşlar hariç, bir sivil toplum kuruluşunun 89. yıla ulaşması çok önemli, çok büyük ve az rastlanır bir başarıdır.

Bu başarı büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önerileri ile kurulan ve 89 yıldır Cumhuriyet İlke ve devrimleri çerçevesinde hizmet veren, görev yapan ve hizmet vermeye devam edecek olan derneğimiz; prensipli, dürüst, şeffaf ilkeler ışığında sevgi, saygı, dostluk, paylaşma duyguları ile gerçekleştirilen hizmetler ile de 8/9. yıla ulaşmıştır.

Bu vesile ile 89 yıllık yolculuğumuzdaki kaybettiğimiz kurucularımızı, başkanlarımızı, bağışçılarımızı, üyelerimizi ve çalışma arkadaşlarımızı şükran ve minnet duygularımızla bir kez daha rahmetle anıyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.