Son Dakika

• No Posts Found

VERGİ ÖDEME BENİMSENMELİDİR

Söke Vergi Dairesi Müdürü Süleyman Demir, 23 Şubat 1 Mart tarihleri arasında kutlanmakta olan 26. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında dün Söke Esnaf ve Sanatkarlar Odalarını ziyaret etti. Süleyman Demir, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında ziyaretlerini sürdürdüklerini belirterek, bunda amaçlarının vergi ödemeyi benimsetmek olduğunu söyledi.

Dün saat 11.00de Söke Esnaf Odaları Mehmet Ali Akar Hizmet binasına gelen Söke Vergi Dairesi Müdürü Süleyman Demir ve beraberindeki personele Söke Demirciler ve Madeni Eşya Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu, Bakkallar Odası Başkanı İbrahim Çallıoğlu, Terziler Odası Başkanı Salih Kılıç, Berberler Odası Başkanı Samed Can, Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Bülent Çalışkan ile Güllübahçe Esnaf Odası Başkanı Karşıladı.

Bu sene 26. Vergi Haftasının 23 Şubat 1 Mart tarihleri arasında kutlandığını söyleyen Söke Vergi Dairesi Müdürü Süleyman Demir “Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında vergi uzmanlarımız okullarda vergi konulu konferanslar veriyor. Bizde hafta boyunca mükelleflerimizi ziyaret ediyoruz. Bunun yanında ilçedeki sivik toplum kuruluşlarını da ziyaretler yaparak verginin önemini anlatmaya çalışıyoruz. Bu günde Söke Esnaf Odalarımızı ziyaret ediyoruz. Vergi bilincinin oluşmasında esnaf odalarına büyük görev düşüyor. Ziyaretlerimizde vergi ödemeyi benimsetmeyi amaçladık. Verginin neden toplandığını iyi anlatmak durumundayız. Haftanın amacına uygun olarak vergiyi benimsetmeliyiz. Esnaflar bizler için önemli. Burada yapılandırmada ikinci taksitlerin ödeme süresi de Cuma günü mesai saati bitiminde sona eriyor.”dedi.

Söke Demirciler ve Madeni Eşya Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu’da vergi haftasını kutlayıp “Kazanan herkes verisini vermelidir. Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır. Vergi tabana yayılmalıdır. Ne kadar çok vergi o kadar çok hizmet demektir. Ben bir kez daha vergi haftasını kutluyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.