Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’YE 390 BİN TL. KABA YEM BİTKİSİ DESTEĞİ ÖDENİYOR


İsmail ERAVCI

Söke Ziraat Odası Başkanı M. Kemal Kocabaş, yem bitkileri destek ödemelerine dün başladığını belirterek, Sökeli üreticiye toplamda 390 bin TL ödeme yapılacağını belirterek, mazot gübre destek ödemelerinin ise önümüzdeki Cuma günü başlamasını beklediklerini söyledi.

3 ayrı yem bitkisi desteğinin ödenmeye başladığını belirten M. Kemal Kocabaş “Bugün (dün) 110 bin TL, önümüzdeki hafta Cuma günü 220 bin TL. ve daha sonraki Cuma günüde 60 bin TL. çiftçinin hesaplarına geçmiş olacak. Bunları böyle olmasının nedeni ise 3 ayrı kaba yem bitkisinin desteklenmiş olmasından kaynaklanıyor. Hayvan üreticisi dünden itibaren desteklemeleri almaya başladılar. “dedi.

Kocabaş üreticiyi asıl ilgilendiren desteklemelerin mazot, gübre ve toprak tahlili desteği olduğunu belirterek “Mazot gübre destekleri daha geniş bir kitleyi ilgilendiriyor. Mazot gübre desteğini alacak üretici sayısı yaklaşık 4 bin 500 kişi. Bu destekler önemli. Ankara’dan edindiğimiz bilgilere göre mazot gübre destekleri önümüzdeki Cuma gününden itibaren ödenmeye başlayacak. Mazot gübre destekleri özellikle kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımıza bir nefes aldıracaktır. Gübre mazot desteklerinin ödenmesi konusunda üreticilerimizin yoğun isteği vardı. Ödeme üreticileri rahatlatacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.