Son Dakika

• No Posts Found

SERÇİN KIŞLA YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI


İsmail ERAVCI

Söke’nin önemli dış mahallelerinden biri olan Serçin Mahallesi ile Serçin Kışlasını birbirine bağlayan 15 km.lik yolda yağmur suyu büz çalışması ve asfalt kaplama çalışmasının başladığı bilgisi verildi. Yapılan çalışma ile yolun daha kullanışlı hale geleceği belirtilirken, Bafa gölünün güzelliğini kıyı şeridinden seyretmenin eko turizm için önemli olduğu belirtildi.

Serçin Mahalle Muhtarı Mustafa Çay Serçin ile Serçin Kışlası arasındaki yolun bölgenin doğal güzelliklerini en iyi yansıttığını belirterek “Mart ayı ile birlikte doğaseverler bölgeye geliyor. Çoğu zaman Serçinden kışlaya kayıklarla geçmek istiyorlar. Ancak bir kesim var ki Bafa Gölü’nün kıyı doğal güzelliklerini seyretmek istiyor. Araçları ile Bafa gölünün çevresinde tur atmak istiyorlar. Bafa Gölü çevresinde tur atılabilecek en güzel yerlerden biri Serçin ile Serçin Kışlası arasındaki yol. Yol Özel İdare tarafından açıldı. Özel İdarenin kapanmasıyla Aydın Büyükşehir Belediyesine geçti. Büyükşehir yolun bakımını geçtiğimiz yılarda da yaptı. Ancak yol dağ dibinden geçiyor. Bundan dolayı irili ufaklı dereler var. Bu irili ufaklı dereler kışın yağan yağmurlar sonucu aktif hale geliyor. Üst bölgelerden gelen sular yolu bozuyor ve yol sağlıklı kullanılamıyordu. Yağmurlarda dere yataklarının bulunduğu bölgelerde yol araç trafiğine kapanıyordu. Yolda derelerin geçtiği yerlere büz konulması talebimiz vardı. Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri derelerin geçtiği yerlere büz koymaya başladılar. Büzlerin konulmasından sonra asfaltlanacak. Böylece yol uzun süre bozulmadan kullanılabilecek. Doğaseverler bu yoldan Serçin kışlasına kadar gidebilecekler. Yol aynı zamanda zeytinlik yolu olarak da kullanılıyor. Buraya hafta sonları gelen vatandaşlar mavi ve yeşil renklerin tonlarında yorgunluklarını, streslerini atabilirler.

Bölgenin doğal güzelliklerini görmek isteyenlere buraya davet ediyoruz. Bir tarafta göl, diğer tarafta yeşillik ve ağaçlar. Huzur bulmak isteyenler buraya gelsin. Yola büzlerin konması, asfalt kaplamanın yapılmasıyla ulaşım sorunu ortadan kalkacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.