Son Dakika

• No Posts Found

İŞKUR TANITIM STANTLARI İLE HİZMETLERİNİ TANITIYOR


İsmail ERAVCI

İŞKUR Söke Hizmet Merkezi kurduğu stantlarla hizmetlerini anlatıyor, işsizlere kuruma kayıt olmaları yönünde bilgiler veriyor. Söke İşkur Merkezinin haftanın 3 günü vatandaşların en yoğun olduğu merkezlerde stantlar açarak vatandaşlara bilgiler veriyor.

Çarşamba pazar yeri, Didim Belediyesi önü, Didim Kaymakamlığı önü, Söke Belediye önü, Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi önü gibi vatandaşın yoğun olarak bulunduğu alanlarda stantlar açtıkları belirtildi. Dünde Söke Kaymakamlığı önünde stant açıldı.

Stantta vatandaşlara TYP yani Toplum Yararına Projesi kapsamında vatandaşlara bilgiler verildi. İşkur’un projeleri anlatılarak işsizlerin İşkur’a kayıtları yapıldı. İşkur’un işlevi hakkında vatandaşların pek çoğunun haberlerinin olmadığı belirtilerek “TYP bir İşkur projesidir. Bu proje ile insanlara kısa dönem iş sağlanıyor. 6 ay çalışma süresi bulunuyor. Kaliteli çalışma konusunda vatandaşlara bilgiler veriliyor. Bunun yanında milli istihdam seferberliği konusunda bilgiler vatandaşa anlatılıyor. Bu arada İşkur’a kayıtları olmayan vatandaşların İşkur’a kayıtları yapılıyor. Vatandaşlara iş başı eğitimi konusunda bilgiler veriliyor. Devlet yeni işçi alacak özel sektöre önemli katkılarda bulunuyor. İşkur aracılığı ile düzenlenen meslek edindirme kursları hakkında bilgilendirmeler yapılıyor. Bu tanıtım stantları Mart ayı sonuna kadar devam edecek. Gerekli olursa Mart ayı sonrasında da bu çalışmalar devam edebilir. Vatandaşlar stantlara büyük ilgi gösteriyor ve stantlar yararlı oluyor.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.