Son Dakika

• No Posts Found

JANDARMA İL GENELİNDE HUZUR OPERASYONU GERÇEKLEŞTİRDİ


İsmail ERAVCI

75 timden oluşan ve 388 personelin katılımıyla 1104 araç kontrol edilirken, 6561 şahıs sorgulandı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından İlgenelinde yapılan huzur operasyonu sonucunda 7 kişinin yakalandığı ve 13 aracında trafikten men edildiği bilgisi verildi. Ayrıca umuma açık işyerlerine 1833 TL. para cezasının uygulandığı öğrenildi.

Konuyla ilgili Aydın Valiliğinden huzur operasyonu ile ilgili yapılan açıklamada “Aydın İl Jandarma Komutanlığı, il genelinde 23 şubat 2017 tarihinde huzurunuz mutlugumuzdur güveniniz gururumuzdur anlayışıyla suçları önlemek ve suçluları yakalamak maksadıyla asayiş timleri ve trafik timleri ile koordineli olarak huzur operasyonu gerçekleştirilmiştir.

Yapılan huzur operasyonuna (75) timden oluşan ve (388) personelin katılımıyla (32) sabit noktada şahıs, araç ve umuma açık yer araması yapılmıştır. Yapılan uygulamalarda (6561) şahıs sorgulanmış (7) şahıs gözaltına alınmış arama kaydı bulunan (14) şâhısa adli ve idari işlem gerçekleştirilmiş (1) şahsa da idari ceza uygulaması yapılmıştır.

Kontrol edilen (1104) araçtan (65)’ine cezai işlem uygulanmış (13) araç trafikten men edilmiştir. Kontrol edilen (274) umuma açık yerden (27) işyerine (1.833) tl. para cezası uygulanmıştır.

Ayrıca yapılan uygulamalar esnasında uyuşturucu veya uyarıcı madde almak kabul etmek veya bulundurmak suçundan H.A., T.B., U.S., R.K., T.Ç. ve E.C.K. isimli şüphelilerde (60) gram esrar maddesi ile uyuşturucu madde içiminde kullanılan ve bong adı verilen düzenek ele geçirilmiştir. Yakalanan şüpheliler adli makamların talimatı üzerine ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmışlardır.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde halkın huzur ve mutluluğunu sağlamak maksadıyla, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden her türlü faaliyete karşı mücadeleye devam edilecektir.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.