Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK


İsmail ERAVCI

Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Toplantısını Söke’nin ev sahipliği yapacağı belirtilirken, toplantı bugün saat 16.00’da eski Doğanbey Köyünde bulunan Turizm Tanıtım Merkezinde yapılacağı belirtildi. Söke Ziraat Odası Başkanı M. Kemal Kocabaş, burayı seçmelerindeki amaçlardan birinin bölgenin doğal güzelliklerini dikkat çekmek olduğunu söyledi.

Her ay başka bir ilçenin Ziraat Odaları İl Koordinasyon toplantılarına ev sahipliği yaptığını söyleyen M. Kemal Kocabaş “Bu toplantıyı valimiz Ömer Faruk Koçak’ı da davet etmiştik. Ancak yoğun programı nedeniyle gelemeyecek. Gündem Aydın’da hazırlanıyor. Ancak bizde burada sıkıntılarımızı dile getireceğiz. Özellikle bilindiği gibi derelerin tahliyelerinin yapılmaması nedeniyle Söke Ovasının bir bölümü su altında. Bu tahliyelerin bir an önce yapılmasını istiyoruz. Kisir Çayı, Sarp Deresi ve bazı dereler büyük sıkıntı yaratıyor. Bu derelerin bentlerini taşlanması gerekiyor. Koordinasyon toplantısında bunu isteyeceğiz ve gerekli yerlere bildirimde bulunacağız. Bir başka önemli konu ise Avşar, Serçin ve Karacahayıt mahallelerinde yaşanan tapu sorunu. Bu insanlar atalarının yaptığı hatanın cezasını ödüyor. Tarımsal desteklerden yararlanamıyorlar. Bu konuyu toplantıda dile getireceğim ve hep birlikte çözüm arayacağız. Durum gerçekten bundan sonrası süreçte çok daha sıkıntılı olacak. Çünkü dekar bazlı destekçiler ile birlikte tarımsal desteklerden yararlanamayacaklar. Bu bölgede çiftçilik yapmak giderek zorlaşıyor. 50-60 yıldır kullandıkları, ekip biçtikleri arazilerinin tapuları başkalarının üzerinde. Bir şekilde bu olayın çözülmesi gerekiyor. Koordinasyon toplantısında gündeme getireceğimiz ikinci konu bu olacak.”dedi.

Bu sorunun tarım kesiminin önemli sorunlarından biri olduğunu söyleyen Kocabaş, “Aydın Milletvekilimiz Mehmet Erdem Ankara’da değişik kuruluşlardan randevu aldı. Önümüzdeki hafta içinde Ankara’ya gideceğiz ve yetkililerle sorunu görüşeceğiz. İnşallah sorunun çözümü için bir çıkış yolu buluruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.