Son Dakika

• No Posts Found

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş: “ÇERÇİOĞLU BU SAATTEN SONRA VAATLERİNİ YAPAMAZ”


İsmail ERAVCI

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bu saatten sonra seçim döneminde verdiği sözleri yerine getirmesinin mümkün olmadığını belirterek, Didim’den Buharkent’e 22 battı çıktı sözü vermesine rağmen bunların sadece ikisinin hayata geçirildiğini söyledi.

Cumartesi günü Söke’ye gelen Mustafa Savaş yerel yönetimlerle ilgili eleştirilerde bulunarak “Geçtiğimiz günlerde kamuoyunda yer alan ses kayıtları yargıya intikal etmiş durumda. Yargıdaki olayla ilgili fazla konuşmam, yargı gereğini yapacaktır. Bizim yargıya inancımız tam. Aydın Belediye Başkanı 3 yıldır aslında halk tarafından yargılanmaya devam ediyor. Vatandaşın nezdinde yargılanıyor. Çünkü Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı seçim döneminde verdiği sözlerin hiç birini yerine getirmedi. Bu beni olduğu gibi Aydın halkını da üzüyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun projeleri arasında 22 tane battı çıktı, Aydın’a 80 bin kişilik stadyum, Sarıçay ve Didim Barajları bulunuyordu. Bunların hangisini yaptı, hiç birini yapmadı. 22 battı, çıktı vaadinde bulundu, bunun sadece iki tanesini hayata geçirebildi. Artık bu saatten sonra bu vaadleri yapamaz. Yapmaya zamanı yetmez.”dedi.

Aydın’ın 1 milyonun üzerinde nüfusu olduğunu söyleyen Mustafa Savaş “Bu 1 milyon nüfuslu şehri yönetmek için doğru adamları seçmek gerekli. Doğru planlama yapmak gerekli. Maalesef ben üzülüyorum çünkü bunların hiç birini yapmadı. Bundan sonrada yapamaz. İki battı çıktı yaptı, sonuç ortada. Bu saatten sonra büyük bir hizmet yapamaz. İki dönem Aydın için kayıp yıllar olmuştur. Aydın için üzülüyorum. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanının elinde büyük yetkiler var. Bu yetkilerini kullanmıyor. Benim projelerimden yararlanmak istiyorsa kendisine yardımcı olmaya hazırım. Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu bizden Acarlar’da yapılacak hal ile ilgili destek istedi, verdik. Ancak şu anda halde hiçbir faaliyet yok.”dedi.

460 bin KOBİ işletme sahibine 20 bin TL. ile 50 bin TL. arasında değişen miktarlarda 1 yıl geri ödemesiz ve 3 yıl faizsiz kredilerin ödenmeye başladığını söyleyen Mustafa Savaş “Bu kapsamda 11 milyar TL. kredi ödemesi yapıyoruz. Mazot gübre destekleri ödenmeye başladı. Bunun yanında zeytinyağı destekleri ödeniyor. Güney Ege Turizm Yolu İhalesi yapıldı. Şu anda uygun firma için seçim yapılıyor. İnşallah bu yıl içinde başlayacak. Emeklilere promosyon ödemeleri başladı.

Çarşıda işler abartıldığı kadar kesat değil. 16 Nisan’dan sonra ekonomi daha da iyi olacak. Çok fazla güzel işler yaptık. Varlık fonu başlı başına çok önemliydi. Esnaf kredileri 150 milyon TL TL.’den 20 katrilyon liraya çıktı. O kadar olumsuzluklara rağmen güzel işler yaptık. Bu ülke büyük ve güçlü. Yoluna devam edecek.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.