Son Dakika

• No Posts Found

KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN SANAYİ KAVŞAĞINDA İNCELEME


İsmail ERAVCI

Söke Milas Çevre yolunda düzenleme çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların uzamasının en büyük nedeni olarak Söke Belediyesinin imar planlarında çevre yoluna bağlantı yollarının Söke Belediyesi tarafından hatalı planlamasından kaynaklandığı belirtildi. Sanayi esnafların sanayi kavşağına döner kavşak isterken, döner kavşak yapılacak alan büyüklüğünün olmadığı ortaya çıktı.

Dün saat 14.30 sıralarında Karayolları Bölge Müdürlüğü 211. Şube Müdürü Söke’ye gelerek çevre yolunda yürütülen çalışmaları yerinde görürken, sanayi esnafının döner kavşak istediği yerde incelemelerde bulundu. Karayolları Bölge Müdürlüğü 211. şube müdürü incelemelerine AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer ve Söke Demirciler ve Madeni Eşya Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu’da katıldı.

AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Cumartesi günü milletvekilimiz Mustafa Savaş’ın Söke’ye yaptığı ziyaret sırasında Söke Demirciler ve Madeni Eşya Sanatkarlar Odası Başkanımız Ahmet Tokmakoğlu sanayi kavşağının döner kavşak olması ile ilgili taleplerini iletmişti. Bunun üzerine Milletvekilimiz Mustafa Savaş Karayolları Bölge Müdürünü arayıp sorunun çözülmesini istemişti. Bu kapsamda Karayolları 211. Şube Müdürü dün saat 14.30 sıralarında Söke’ye geldi. Çevre yolunda yapılan çalışmaları yerinde gördü. Bunun yanında sanayi sitesi esnaflarının döner kavşak istediği yerde incelemelerde bulundu. Ancak burada döner kavşak için yeterli alan olmadığı belirlendi. Burada döner kavşak için öncelikle Söke Belediyesinin kamulaştırma yapması gerekiyor.

Bu arada bilindiği gibi çevre yolları şehrin kenarından geçiyor. Bu yollara bağlantı yan yolların yapılması gerekiyor. Buda şehrin imar planına direk ilgilendiriyor. Şu anda Söke Belediyesinin yanlış imar planları nedeniyle sıkıntı yaşanıyor. Yanlış imar planları hem Karayollarının hem de vatandaşın elini kolunu bağlamış durumda .Sıkıntı büyük. Vatandaş sorumlu sadece karayollarını görüyor. Oysa Karayolları ellerindeki şehir planına göre kavşak düzenlemesi yapıyor. Yani şu olayda en büyük sıkıntı kaynağı Söke Belediyesinin yaptığı yanlış imar planı. Çözüm bulmak için çalışıyoruz. Şube Müdürüne kavşağın önemini anlattık.”dedi.

Söke Demirciler ve Madeni Eşya Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu’da yaptığı açıklamada, sanayi kavşağının olmaması durumunda hem çevre yolunda hem de Söke şehir içi trafiğinde sıkıntılar yaşanacağını belirterek “İlçe başkanımız Fatih Gürer Bölge Müdürü’nden randevu talebinde bulundu. Önümüzdeki günlerde yaşanacak sıkıntıları bir kez de Karayolları Bölge Müdürüne birinci ağızdan anlatmaya çalışacağız. Çalışıyoruz, inşallah onumlu bir sonuç alırız.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.