Son Dakika

• No Posts Found

SERÇİN MAHALLESİNDE VAŞAK VATANDAŞA SALDIRDI


İsmail ERAVCI

Serçin Mahallesi’nde önceki gün yatsı sıralarında meydana gelen olayda vaşak saldırısına uğrayan mahalle sakinlerinden Hasan Doygun canını zor kurtardı. Başından yaralanan Hasan Doygun Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesinde başına 5 dikiş atıldığı öğrenilirken, babasının sesiyle dışarı çıkan oğlunun vaşağı öldürerek, babasını kurtardığı öğrenildi.

Serçin Mahalle Muhtarı Mustafa Çay saldırı ile ilgili bilgi vererek, Hasan Doygun’un yatsı sıralarında evinin bahçesinde bulunan tuvalet ihtiyacını gidermek hem de sigara içmek için bahçeye çıktığını belirterek “Vaşak bu sırada Hasan Doygun’u arkadan saldırmış. Vatandaşın kafasını parçalamış. Ellerinde yüzlerinde yaralar açmış. Hasan Doygun’un yardım çığlığını duyan oğlu tüfekle dışarı çıkarak babasını vaşağın saldırısından kurtarmış ve vaşağı öldürmek zorunda kalmış. Gece Hasan Doygun Söke Fehime Faik Kocagöz hastanesine getirildi. Burada başına 5 dikiş atıldı. Elinde, yüzündeki yaralar pansuman edildi. Olayı Jandarmaya ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bildirdik. Gelen yetkililer vaşağın ölüsünü otopsi ve tahlil için İzmir’e götürdüler.

Bize İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından söylenen vaşakların insana saldırmadığı ancak kuduz olduklarında saldırdıkları şeklinde bilgi verdiler. Hayvan kuduz olduğu şüphesiyle ölüsü İzmir’e tahlil için gönderildi. Vaşağın saldırısına uğrayan Hasan Doygun bugün (dün) sabah tekrar Söke Devlet Hastanesine götürüldü. Böyle bir durumla ilk defa karşılaşıyoruz.”dedi.

Mustafa Çay kedi familyalarından olan vaşakların Serçin’de sık sık görüldüğünü belirterek “Geçen yıllarda da bu hayvanları gördük. İnsanı görünce kaçıyorlardı. Bu hayvanlar karada çevik ve hızlı oldukları gibi suda da iyi yüzüyorlar. Besinlerinden biri balıklardır. Bundan dolayı balık ağlarına giriyorlar, balıkları yiyorlar. Ancak bu güne kadar saldırdıklarına şahit olmamıştık. İlk defa böyle bir olayla karşılaştık. Hasan Doygun’un saldırıda hayatını kaybetmemesi bizim için teselli oldu.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.