Son Dakika

• No Posts Found

TRAFİK KURALLARINA UYMAK YAŞAM SÜRESİNİN UZAMASI DEMEKTİR


İsmail ERAVCI-ÖZEL

Söke Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Refik Karataş, bölgemizin turizm bölgesi olduğunu belirterek, önümüzdeki günlerde Aydın, Söke, Kuşadası, Didim, Bodrum arasındaki alan bölgede trafik yoğunluğunun artacağını da düşünerek sürücülerin trafik kullarına uymalarının ilerde yaşanacak üzücü olayların önüne geçeceği uyarısında bulundu.

Yeni bir haftaya başladıklarını söyleyen Refik Karataş “Direksiyon başına geçen esnaf ve sanatkarlarımız çoluk çocuklarının riski için yollarda. Servis  aracı kullanan arkadaşların direksiyon başında iken çok daha dikkat etmeleri gerekiyor. Özellikle hareketlerine, konuşmalarına ve davranışlarına çok önem vermeleri gerekiyor. Çocuklarımız sizin konuşmalarınızla hareketlerinizle afacanlara örnek oluşturmalısınız. İyi örnekler bırakmanızı bu memlekete iyi ve güzel nesiller bırakılmasına yardımcı olmalarına bekliyoruz. Ben sürücü arkadaşlarımın bunları yapacağından da eminim.

Ayrıca şehirler arası ve şehir içi toplu taşıma hizmeti veren şoför esnaf ve sanatkarımızın da yaz mevsimi yaklaşırken daha dikkatli olmaları gerekiyor. Söke Ovası yaklaşık 360 bin dekar. Didim Ovasına da dahil ettiğimizde Mart ayı ile birlikte yaklaşık 400 bin dekar ovada iş sezonu başladı. Söke Milas, Söke Bağarası, Söke Aydın, Söke Güllübahçe Batmaz yolu tarım arazileri içinden geçiyor. Sürücülerimiz her an karşılarına bir tarım iş makinesinin çıkacağını unutmasınlar. Yaz dönemi gelirken yollarda dikkatlerini bir kat daha artırsınlar. Nisan ayında yoğunluk daha da artacak. Sürücülerin bu bilinçle yola çıkmalarını temenni ediyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.