Son Dakika

• No Posts Found

YABANCI: VERGİ SİSTEMİNDE SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİRLERİN YERİ ÖNEMLİDİR

Aydın Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Söke Temsilcisi Tahir Yabancı, 1-7 Mart tarihleri arasında Muhasebe Haftasının kutlandığını belirterek, ülkemizde vergi sisteminde serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin öneminin her geçen gün arttığını söyledi.

Tahir Yabancı hafta dolayısıyla yaptığı açıklamada “3568 Sayılı meslek yasasının 1989 yılında bakanlar Kuruluna sevk edildiği gün olan 1 Mart ülkemizde ‘Muhasebe Günü’ olarak kutlanmaktadır. Muhasebe günü etkinliklerinin bir güne sığmamasından ötürü uzunca bir süreden beri 1-7 Mart tarihleri ‘Muhasebe Haftası’ şeklinde kutlanmaktadır.

Bir anlamda kamu görevi yapan, Devlet ile iş dünyası arasında adeta bir köprü ve emin bir el görevlerini sürdüren, ülkemiz vergi sisteminde özel bir yer tutan Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerimizin önemi her geçen gün giderek artmaktadır. Sağlıklı bir maliyet muhasebesi olmayan, etkin ve hızlı bir finansal muhasebe sistemi bulunmayan bir işletmenin rekabet etme şansı artık kalmamıştır. Muhasebe, işletmelere bu gücü sağlayacak ve ülke ekonomisini istikrara kavuşturacak en önemli araçtır.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.