Son Dakika

• No Posts Found

SAZLI MAHALLESİ’NDE HEYELAN ‘GELİYORUM’ DİYOR


İsmail ERAVCI-ÖZEL

Söke’ye bağlı Sazlı Mahallesi yamaçlarında bulunan zeminin yumuşaması nedeniyle kayaların kopma tehlikesi yaşandığını belirten mahalle sakinleri, zeminde sürekli yarılmalar görüldüğünü belirterek, bu konuda önlem alınmasını istediler. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nun mahalleye ziyareti sırasında konuyu gündeme getiren Sazlı Mahalle halkı yağmurlu günlerde korktuklarını söylediler.

Sorunun aslında yeni olmadığını söyleyen vatandaşlar, Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nun Sazlı’da Halkla buluşma toplantısında sorunu gündeme getirerek “Sazlı Mahallesinin üst tarafı yamaç ve kayalıklı bir alan. Burada sorun yıllardır var. Zemin yumuşadığında kayalar hareketleniyor. Zeminde yarılmalar oluştu. Her geçen gün bu yarılmalar büyüyor. Kayalar yerinden kaparak heyelan oluşturacak diye korkuyoruz. Hemen altında konutlar var. Şu ana kadar bu kayalar kopmadı. Ama kayaların kopma riski her geçen gün artıyor. Bundan dolayı endişeliyiz. Yağışlı günlerde bu endişemiz daha da artıyor. Çünkü zemin yumuşağınca risk artıyor.”dediler.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, sorunu bildiğini belirterek “Sorunu bir kez daha Aydın valiliğine bildirelim. İlgili kurumun uzmanları bir daha inceleme yapsınlar.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.